Samořídící auta můžete potkat i na českých dálnicích. Svezli jsme se testovacím vozem

Ondřej Běhal
27. 10. 2016 14:39
Nenápadný černý golf na první pohled v běžném provozu nezaujme. Jeho šofér, softwarový inženýr Ferid Uzer z Francie, však nemá během jízdy po dálnici ruce na volantu, ale na kolenou, nebo s nimi živě gestikuluje. Firma Valeo testuje v různých zemích technologie směřující k autům bez řidiče a v rámci evropského turné dlouhého 13 tisíc kilometrů a pět týdnů zavítala i do České republiky. Aktuálně.cz absolvovalo část zkušební trasy v kabině prototypu.
Inženýr Ferid Uzer "řídí" prototyp firmy Valeo na dálnici D5.
Inženýr Ferid Uzer "řídí" prototyp firmy Valeo na dálnici D5. | Foto: Ondřej Běhal

Přiznáváme, že jsme od prvních testů auta bez řidiče čekali trochu víc. Věděli jsme sice, že šofér ve skutečnosti za volantem pro jistotu sedět bude, ale jsme mírně zklamaní, když z parkoviště na hraničním přechodu Rozvadov, kde naše první rande s technologií autonomního řízení začíná, vyjíždí úplně klasicky s rukama na volantu. A navíc bloudí, takže trvá několik minut, než najedeme ve správném směru na dálnici D5 směrem Plzeň.

"Zatím můžeme prototyp zkoušet pouze na rychlostních silnicích, kde jsou minimálně dva pruhy v jednom směru," vysvětluje od volantu softwarový inženýr Ferid Uzer. Na dálnici nastaví adaptivní tempomat na 120 km/h a konečně volant pouští.

To samé jsme ale dělali předtím cestou na Rozvadov v Audi Q7 e-tron, se kterým jsme na setkání s budoucností přijeli. Také u něj kombinace adaptivního tempomatu udržujícího řidičem nastavenou rychlost a vzdálenost od nejbližšího vozidla s asistentem udržujícím jízdní pruh umožňuje pustit volant a dát nohy z pedálů. Ale jen na několik vteřin. Pak se ozve výzva, aby řidič volant znovu uchopil, jinak se asistent deaktivuje. V golfu od Valea se nic takového neděje a uháníme v automatickém režimu dlouhé minuty a kilometry.

Proti dnes již relativně běžně rozšířeným semiautonomním systémům řízení v osobních autech zvládá prototyp od Valea ještě jednu věc navíc. Umí sám odbočit do vedlejšího pruhu. Řidič ale musí dát pokyn blinkrem. Podobnou vychytávku nedávno představil i Mercedes u nové třídy E, ale zatím ji nenabízí na českém trhu.

Cestou z Rozvadova do Plzně jedeme v automatickém režimu většinu času. Jen občas musí Ferid pro jistotu šlápnout na brzdu, aby se vyhnul potenciálně krizové situaci. "V Německu jsme systém zkoušeli až do rychlosti 160 kilometrů v hodině. V nejrůznějším počasí," chlubí se.

Černý golf umí řídit sám. Zvenčí to na něm nepoznáte.
Černý golf umí řídit sám. Zvenčí to na něm nepoznáte. | Foto: Ondřej Běhal

Autonomní vozidlo firmy Valeo pojmenované Cruise4U už má za sebou například 24hodinovou jízdu na pařížském okruhu. Za tu dobu ujelo 766 kilometrů, z toho 99 procent v autonomním režimu.

Podle Gábora Ifflanda z českého zastoupení Valea patří Česká republika k zemím, jejichž předpisy jsou k testům aut bez řidiče nejliberálnější. Je pravděpodobné, že naše území budou firmy k těmto zkouškám využívat častěji. Pokud tedy uvidíte ve vedlejším pruhu auto s registrační značkou typu F a "šoférem", který se zjevně věnuje jiné činnosti než řízení, nepropadejte panice. Právě jste se zřejmě potkali se zárodkem automobilové budoucnosti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

U břehů Turecka se potopila ukrajinská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 12 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ukrajinská nákladní loď. Při nehodě zemřeli nejméně tři členové posádky. Podle informací na lodi mělo být 12 členů posádky, uvedla agentura AP. Záchranné práce pokračují.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner původně oznámil, že plavidlo bylo ruské, podle nových informací loď plula pod vlajkou Palau a patřila ukrajinské firmě Arvin Shipping. Na lodi mělo být celkem 12 osob, dva Rusové a deset Ukrajinců. Loď byla na cestě z Bulharska do Gruzie.

Podle agentury Reuters turecká státní média uvedla, že loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Práci záchranářů však ztěžuje špatné počasí. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Podle tureckého ministerstva dopravy loď jménem Arvin kvůli špatnému počasí zakotvila u přístavu na severu Turecka. Z neznámých důvodů se rozlomila a potopila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy