Rodina Octavií se rozrůstá. Přijíždí terénní Scout a tři varianty sportovního RS

Martin Frei Martin Frei
7. 7. 2020 9:15
Se zpožděním, které si vynutila jarní karanténa, odhalila Škoda další varianty Octavie a řadu dosud skrytých technických detailů. Navzdory zachování stejné platformy se pod kabátem skrývá široká škála nových řešení, většina z nich směřuje ke snížení spotřeby paliva a emisní.
Foto: Škoda Auto

Octavia Scout

Tradiční jméno i vzhled s oplastovanými blatníky tentokrát poněkud klame tělem. Podvozek už totiž nemá zvýšený o 35, ale jen o 15 mm. Na polní cestě budete muset dávat dobrý pozor, přednost dostala aerodynamika, která ovlivňuje emise CO2. Stejnou úpravu podvozku spojenou s ochrannými kryty spodku dostanete i ke standardní Octavii jako příplatkový Paket pro špatné cesty. Scout se tedy mění spíš ve stylovou variantu, což potvrzuje také interiér s odlišnými dekory a potahy sedadel. Poprvé také uvidíme Scouta s předním pohonem, čtyřkolka bude u některých verzí za příplatek.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Tenisové US Open snížilo kvůli koronaviru dotaci o čtyři miliony

Pořadatelé tenisového US Open snížili kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru celkovou dotaci turnaje na 53,4 milionu dolarů (asi 1,18 miliardy korun), což je o téměř čtyři miliony méně než loni. Vítězové grandslamu, který se v New Yorku uskuteční bez diváků, si odnesou rovné tři miliony dolarů (zhruba 66 milionů korun) a oproti loňsku si pohorší o 850 tisíc.

Naopak se o pět procent zvýšila odměna za první kolo na současných 61 tisíc dolarů (1,3 milionu korun), další dvě kola zůstávají beze změny (100 a 163 tisíc dolarů). Teprve od další fáze se budou částky snižovat. Ještě více se škrty dotknou čtyřher, jejichž vítězové si odvezou jen 400 namísto loňských 740 tisíc dolarů.

Startu na US Open, jež má za přísných hygienických podmínek začít poslední srpnový den, se už vzdali světová jednička Australanka Ashleigh Bartyová či dvojka Španěl Rafael Nadal. V hlavní soutěži je i deset Čechů v čele s Karolínou Plíškovou a Petrou Kvitovou.

Ženy se po pětiměsíční koronavirové pauze vrátily na okruh v tomto týdnu v Palermu. Pro muže bude první akcí od březnového přerušení sezony srpnový Western & Southern Open, který byl kvůli pandemii přeložen ze Cincinnati do New Yorku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Arsenal kvůli dopadům pandemie zrušil 55 pracovních míst

Londýnský fotbalový klub Arsenal zrušil kvůli ekonomickým důsledkům pandemie koronaviru 55 pracovních míst. Do finančních potíží se vítěz Anglického poháru dostal po výpadku příjmů mimo jiné z televizních práv, prodeje vstupenek a komerčních aktivit. Hráči a vedení sice přistoupili v průběhu přerušené minulé sezony na snížení platů, před tou další je ale nutné přistoupit k dalším úsporám, oznámil klub, který se letos nekvalifikoval do lukrativní Ligy mistrů.

"Náš cíl je chránit co možná nejdéle pracovní pozice a základní platy, ale bohužel jsme se ocitli v situaci, že musíme přistoupit k propuštění 55 zaměstnanců," uvedl klub na svém webu.

Ke škrtům se vedení odhodlalo vzhledem k nejisté situaci v následující sezoně. "V současnosti to vypadá tak, že na začátku sezony nepřivítáme na stadionu žádné fanoušky a potom se jich bude moci vrátit jen omezené množství. To se projeví na příjmech ze vstupného, sponzorských peněz i z televizních práv. Globální ekonomické prognózy jsou také velmi nepříznivé," dodal klub.

Zdroj: ČTK
Další zprávy