Po jakých autech touží ženy, gayové nebo traktoristé? SUV zdaleka nevládnou všude

Jan Matoušek Jan Matoušek
29. 11. 2018 6:02
Anket vybírajících nejlepší auto roku se každých dvanáct měsíců vyhlašuje hned několik. Tradiční postavení mají například ankety o evropské, severoamerické či světové auto roku. Nejlepší vůz roku ale volí i další skupiny - vybírají tak například gayové, ženy či traktoristé. Kdo aktuálně vládne nejrůznějším anketám hledajícím to nejlepší auto, najdete v galerii.
Foto: BMW

Sportovní auto roku

Spolu se Světovým autem roku jsou vyhlašovány i doprovodné ankety. Sportovním autem roku 2018 tak je BMW M5.

Foto: Nissan

Zelené auto roku

Titulem Zelené auto roku se za letošní rok může pyšnit Nissan Leaf.

Foto: Land Rover

Design roku

Designově nejpovedenějším autem roku 2018 je podle mezinárodní poroty Range Rover Velar.

Foto: Audi

Luxusní/Městské auto roku

Nejmladšími doprovodnými anketami jsou Luxusní auto roku (pro rok 2018 je to Audi A8) a Městské auto roku (pro rok 2018 je to Volkswagen Polo). Druhou jmenovanou anketu přitom příští rok čeká teprve třetí ročník.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy