Pět finalistů ankety Auto roku v České republice zveřejněno, elektromobily chybí

Finálová pětice se vybírala z třiadvaceti aut.
BMW X5
Ford Focus
Kia Ceed
Peugeot 508
Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
12. 11. 2018 10:19
Svaz dovozců automobilů zveřejnil finálovou pětici v anketě Auto roku 2019 v České republice. Postoupilo do ní jen jedno velké SUV, BMW X5.

Dalšími vozy jsou v abecedním pořadí Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508 a Subaru XV.

Pětatřicet novinářů, kteří v motoristické anketě hlasují, původně vybírali z 23 vozů od 19 značek. Podrobný seznam nominovaných aut jsme zveřejnili zde.

Do ankety se původně hlásily tři elektromobily (Nissan Leaf, Jaguar I-Pace a Renault Zoe), avšak do finálové pětice se nedostaly.

Teď budou vybírat vítězný vůz, který ponese titul Auto roku 2019 v České republice. Výsledek bude zveřejněn v 8. ledna příštího roku.

Které auto by si podle vás titul zasloužilo nejvíc?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 53 minutami

Při explozi v Houstonu přišli o život dva lidé. Nešlo o záměrný čin, sdělili vyšetřovatelé

Mohutná exploze dnes v průmyslovém objektu na severozápadě Houstonu na jihu Spojených států zabila dva lidi, srovnala se zemí budovu skladu zboží a poškodila několik okolních domů. Oznámila to místní policie. Podle vyšetřovatelů nešlo o záměrný čin, nicméně trestní stíhání neznámé osoby bylo zahájeno.

Šéf houstonských hasičů Samuel Peňa na twitteru varoval obyvatele, aby se k místu zásahu nepřibližovali. Přislíbil, že hasiči příčinu výbuchu oznámí, jakmile budou mít konkrétní informace. Dodal, že evakuace vyhlášena nebyla, ale bylo uzavřeno několik okolních ulic.

Peňa rovněž napsal, že odborníci v okolí sledují kvalitu ovzduší, ale že žádný únik nebezpečných látek zaznamenán nebyl.

Exploze, kterou zachytily kamery, byla natolik silná, že otřásla domy v okolí. Domy a další stavby v okolí mají poškozené střechy a stěny. Drobné škody jako rozbitá okna a dveře ohlásili i lidé ve vzdálenějších oblastech.

Velká síla exploze, kterou doprovázel mohutný záblesk a která byla slyšet na kilometry daleko, vyvolala na twitteru spekulace, že město zasáhl meteorit nebo vybuchla puma.

Další zprávy