Pět finalistů ankety Auto roku v České republice zveřejněno, elektromobily chybí

Finálová pětice se vybírala z třiadvaceti aut.
BMW X5
Ford Focus
Kia Ceed
Peugeot 508
Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
12. 11. 2018 10:19
Svaz dovozců automobilů zveřejnil finálovou pětici v anketě Auto roku 2019 v České republice. Postoupilo do ní jen jedno velké SUV, BMW X5.

Dalšími vozy jsou v abecedním pořadí Ford Focus, Kia Ceed, Peugeot 508 a Subaru XV.

Pětatřicet novinářů, kteří v motoristické anketě hlasují, původně vybírali z 23 vozů od 19 značek. Podrobný seznam nominovaných aut jsme zveřejnili zde.

Do ankety se původně hlásily tři elektromobily (Nissan Leaf, Jaguar I-Pace a Renault Zoe), avšak do finálové pětice se nedostaly.

Teď budou vybírat vítězný vůz, který ponese titul Auto roku 2019 v České republice. Výsledek bude zveřejněn v 8. ledna příštího roku.

Které auto by si podle vás titul zasloužilo nejvíc?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Poslední debatu kandidátů na kancléře SRN provázely spory o sociální témata

Spory o sociální témata, ochranu klimatu a také budoucí německou vládu provázely třetí televizní debatu kancléřských kandidátů konzervativní unie CDU/CSU Armina Lascheta, sociální demokracie SPD Olafa Scholze a Zelených Annaleny Baerbockové. Dnešní společné vystoupení trojice kandidátů bylo před nadcházejícími parlamentními volbami poslední. Vybírat nové složení Spolkového sněmu budou Němci za týden, tedy v neděli 26. září.

Další zprávy