Peugeot bez malého volantu i výběhové modely. Známé značky se snaží zaujmout Čínu

Toto je evropská Kia Sportage, která se v Číně prodává s jinou tváří a jménem KX5.
Prodlužování automobilů je v Číně velmi populární. Audi tam tak kupříkladu prodává o 33 mm delší SUV Q2, navíc také v plně elektrické variantě e-tron.
O 8 cm povyrostlo také BMW X1, které navíc s prodlouženým rozvorem pojí i plug-in hybridní variantu - to je opět něco, co v Česku v nabídce chybí.
O celých 14 cm se natáhl Jaguar XFL. A v Číně má zdatnou konkurenci - prodlouženou verzi tam nabízí i Audi A6, BMW řady 5 a Mercedes-Benz třídy E.
Horkou novinku mezi prodlouženými modely je Peugeot 508L, delší o 10 cm. Navíc se nejedná o liftback jako v Evropě, ale o sedan. A další odlišností oproti evropskému modelu je nabídka i plug-in hybridní verze.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
2. 5. 2019 6:03
Škodovky i Volkswageny pro Čínu se od svých evropských protějšků odlišují. A nejde jen o tyto dvě v Česku populární značky. Specifické modely pro čínský trh nabízejí i další na českém trhu působící výrobci. Často stejné auto nikde jinde na světě neuvidíte - především kvůli technice, která je mnohdy starší nebo jednodušší než ta, kterou musí kvůli normám používat v Evropě prodávaná auta. Podívejte se, čím chtějí Čínu zaujmout třeba Peugeot, Jaguar nebo Nissan.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy