Personální změny ve Škodě pokračují. Končí i šéf českého zastoupení Luboš Vlček

Martin Přibyl Jan Matoušek Martin Přibyl, Jan Matoušek
22. 7. 2020 10:01
Po více než šesti letech ve funkci končí ve vedení českého zastoupení Škody k prvnímu září Luboš Vlček. Po odchodu Bernharda Maiera z vedení celé automobilky je to tak další výrazná personální změna ve Škodě, která se dotýká českého trhu. Vlčka nahradí dosavadní šéf prodeje Jiří Maláček.
Luboš Vlček, odcházející šéf českého zastoupení Škody.
Luboš Vlček, odcházející šéf českého zastoupení Škody. | Foto: Aktuálně.cz

Vlček, který absolvoval Českou zemědělskou univerzitu, se šéfem českého zastoupení Škody stal prvního ledna 2014, kdy zaujal místo odvolaného Petra Pečenky. Zkušenosti sbíral od roku 1992 ve Škodě, kde byl v letech 2007 a 2012 zodpovědný za prodej náhradních dílů v mezinárodním měřítku. Mezi roky 2012 a 2014 působil v Číně jako výkonný ředitel pro fleetové prodeje, prodeje ojetých vozů a poprodejní aktivity celé skupiny Volkswagen.

Po návratu do Česka prošla Škoda pod jeho vedením výraznou proměnou v oblasti prodejní sítě a posílením výkonnosti napříč všemi oblastmi. Dlouhodobě se jí například daří upevňovat podíl na trhu s novými auty v České republice - za prvních šest měsíců letošního roku se blíží 40 procentům.

"Chtěl bych poděkovat celému týmu českého zastoupení a všem obchodním partnerům za vynikající spolupráci a odvedenou práci v posledních letech. Dnešní úspěch značky Škoda na domácím trhu je zásluhou celého škodováckého týmu, od výrobního závodu přes importérskou organizaci až po naši dealerskou síť," řekl Vlček. 

V automobilce Škoda ale Luboš Vlček nekončí. Od 1. září bude zodpovědný za aktivity značky v západní Evropě, kde se zaměří na její rozvoj a posílení. "Novou výzvu přijímám s respektem a velkou motivací, s vědomím důležitosti těchto klíčových trhů pro celou společnost Škoda Auto s výkonem přes půl milionu prodaných automobilů ročně," doplnil Vlček. 

Nástupcem Vlčka se stane současný prodejní ředitel české Škody Jiří Maláček. Absolvent Univerzity Karlovy do firmy nastoupil v lednu letošního roku, předtím působil osm let u českého dovozce Toyoty, od roku 2016 jako šéf prodeje. "Nová pozice je pro mě velkou výzvou. Jsem rád, že mohu být součástí úspěšného příběhu domácí značky," uvedl v prohlášení Maláček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Německé strany začaly formálně jednat o koalici, kancléře chtějí volit na Mikuláše

Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení a liberálové (FDP) chtějí koaliční smlouvu o budoucí vládě vypracovat do konce listopadu, uvedli zástupci těchto politických uskupení. Ve čtvrtek formálně začínají koaliční vyjednávání. Volbu nového spolkového kancléře plánují v týdnu od 6. prosince.

Příští středu začnou fungovat pracovní skupiny zabývající se jednotlivými tématy. Současnou šéfku německé vlády Angelu Merkelovou má na tomto postu nahradit Olaf Scholz z SPD. Kancléře volí poslanci Spolkového sněmu (Bundestagu), potřebná je většina všech členů této komory parlamentu.

Volby v Německu se konaly 26. září a těsně zvítězila SPD s 25,7 procenta hlasů, druhá skončila konzervativní unie CDU/CSU s 24,1 procenta hlasů. Rozhodující slovo v dalším politickém vývoji připadlo dvěma menším stranám, FDP a Zeleným, které by byly schopné sestavit koalici jak se sociálními demokraty, tak s křesťanskými demokraty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy