Personální změny ve Škodě pokračují. Končí i šéf českého zastoupení Luboš Vlček

Martin Přibyl Jan Matoušek Martin Přibyl, Jan Matoušek
22. 7. 2020 10:01
Po více než šesti letech ve funkci končí ve vedení českého zastoupení Škody k prvnímu září Luboš Vlček. Po odchodu Bernharda Maiera z vedení celé automobilky je to tak další výrazná personální změna ve Škodě, která se dotýká českého trhu. Vlčka nahradí dosavadní šéf prodeje Jiří Maláček.
Luboš Vlček, odcházející šéf českého zastoupení Škody.
Luboš Vlček, odcházející šéf českého zastoupení Škody. | Foto: Aktuálně.cz

Vlček, který absolvoval Českou zemědělskou univerzitu, se šéfem českého zastoupení Škody stal prvního ledna 2014, kdy zaujal místo odvolaného Petra Pečenky. Zkušenosti sbíral od roku 1992 ve Škodě, kde byl v letech 2007 a 2012 zodpovědný za prodej náhradních dílů v mezinárodním měřítku. Mezi roky 2012 a 2014 působil v Číně jako výkonný ředitel pro fleetové prodeje, prodeje ojetých vozů a poprodejní aktivity celé skupiny Volkswagen.

Po návratu do Česka prošla Škoda pod jeho vedením výraznou proměnou v oblasti prodejní sítě a posílením výkonnosti napříč všemi oblastmi. Dlouhodobě se jí například daří upevňovat podíl na trhu s novými auty v České republice - za prvních šest měsíců letošního roku se blíží 40 procentům.

"Chtěl bych poděkovat celému týmu českého zastoupení a všem obchodním partnerům za vynikající spolupráci a odvedenou práci v posledních letech. Dnešní úspěch značky Škoda na domácím trhu je zásluhou celého škodováckého týmu, od výrobního závodu přes importérskou organizaci až po naši dealerskou síť," řekl Vlček. 

V automobilce Škoda ale Luboš Vlček nekončí. Od 1. září bude zodpovědný za aktivity značky v západní Evropě, kde se zaměří na její rozvoj a posílení. "Novou výzvu přijímám s respektem a velkou motivací, s vědomím důležitosti těchto klíčových trhů pro celou společnost Škoda Auto s výkonem přes půl milionu prodaných automobilů ročně," doplnil Vlček. 

Nástupcem Vlčka se stane současný prodejní ředitel české Škody Jiří Maláček. Absolvent Univerzity Karlovy do firmy nastoupil v lednu letošního roku, předtím působil osm let u českého dovozce Toyoty, od roku 2016 jako šéf prodeje. "Nová pozice je pro mě velkou výzvou. Jsem rád, že mohu být součástí úspěšného příběhu domácí značky," uvedl v prohlášení Maláček.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Hokejisté Litvínova se po karanténě dnes vrátili do tréninku

Hokejisté Litvínova se po čtrnáctidenní karanténě kvůli koronavirové nákaze dnes odpoledne vrátili do přípravy na nový ročník extraligy. Přerušit ji museli ve čtvrtek 23. července po předchozím jediném dni tréninku na ledě poté, co byl na covid-19 pozitivně testován hráč A-týmu.

"Nákaza koronavirem samozřejmě ovlivnila naši přípravu, protože jsme ztratili dva týdny. Je to věc, se kterou se musíme vypořádat a jít dále. Hráči se v rámci svých možností připravovali v domácím prostředí i během karantény podle plánů od kondičního trenéra," řekl klubovému webu Vervy trenér Vladimír Országh.

Hráči, realizační tým i část zaměstnanců klubu podstoupili během karantény dva testy. Ty kontrolní v úterý podle klubového serveru u všech potvrdily negativní výsledky. Do přípravy se vrací i nejmenovaný hráč, který byl 23. července pozitivně testován.

Dvanáctý tým uplynulého ročníku extraligy se může začít opět naplno chystat na nový ročník. "Každý den jsme navíc měli on-line porady, kde jsme měli prostor řešit i taktiku. Nyní se vracíme zpátky na led a v příštím týdnu nás už čekají zápasy, takže všechno musí proběhnout ve zrychlené formě, abychom byli na zápasy nachystaní," prohlásil Országh, který po minulé sezoně nahradil na lavičce Severočechů Vladimíra Kýhose.

První přípravný duel sehraje Litvínov v rámci Poháru Generali České pojišťovny v úterý v Karlových Varech. Zápasy z tohoto týdne - z úterka v Liberci a ze čtvrtka proti Mladé Boleslavi - byly odloženy na pozdější termín.

Zdroj: ČTK
Další zprávy