Ondřej Synek v reklamě Fordu parkoval na Vltavě

Radek Pecák Radek Pecák
30. 3. 2012 11:29
Reklama se natáčela podle nápadu českého studenta
Foto: Ford

Demonstrovat schopnosti parkovacího systému automobilky Ford bude v reklamě na internetu veslař Ondřej Synek.

Neparkoval ale na ulici, nýbrž na pontonu ukotveném na Vltavě v centru Prahy mezi Karlovým mostem a Národním divadlem.

Kdyby se tedy automatický parkovací systém spletl, skončil by vůz pod hladinou i se svým slavným řidičem.

Foto: Ford

Nápad na tuto reklamu pochází z hlavy studenta Tomáše Zárubu, který se přihlásil do soutěže pořádané Ford of Europe na téma Výzvy skutečného světa. Účastníci měli vymyslet osobitý kreativní návrh, jak zajímavým a originálním způsobem otestovat nejnovější technologie vozů Ford.

V posledním kole soutěže vybrala hodnotící komise v centrále evropského Fordu ze všech návrhů právě nápad mladého studenta z Čech.

Spot natáčela česká pobočka reklamní agentury Ogilvy & Mather, s níž Ford spolupracuje na globální úrovni.

Do vody chybělo jen pár centimetrů

Úkolem Ondřeje Synka bylo pomocí automatického parkovacího asistentu zaparkovat mezi dvě překážky na plovoucím pontonu tak, aby s vozem nesjel do vody. Řidič při tomto manévru svěřuje řízení zcela automatice vozu, pouští volant a ovládá pouze pedály. Parkovací místo se nacházelo při kraji pontonu, proto by stačila jen malá chybička a Ondřej i vůz by spadli do Vltavy.

Foto: Ford

„Při natáčení jsem měl občas opravdu strach, protože jsem musel zodpovědnost za řízení předat parkovacímu asistentu ve Fordu C-MAX. To pro mě nebylo jednoduché, protože mám rád věci pod kontrolou. A tady zbývalo ke kraji pontonu a k pádu do Vltavy jen pár centimetrů. Vodu mám sice rád, ale radši po ní jezdím na skifu; s autem se mi do Vltavy opravdu nechtělo. Naštěstí parkovací systém fungoval naprosto bezchybně - a tak to nakonec pro mě byla velmi zajímavá a pozitivní zkušenost," dodal Ondra Synek, úřadující vicemistr světa v jízdě na skifu.

„Samočinný parkovací asistent ve Fordu C-MAX odvedl skvělou práci i v tomto velmi extrémním případě," okomentoval celou akci Martin Linhart, ředitel externí komunikace českého Fordu. „Podle našich zkušeností umí systém ve většině případů zaparkovat dokonce rychleji než zkušený řidič - a není tedy divu, že si ho v modelech Ford Focus a C-MAX objednává stále více zákazníků," dodal. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Závěť britského prince Philipa bude tajná dalších 90 let, rozhodl soud

Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná ještě nejméně 90 let, rozhodl dnes nejvyšší soud. Důvodem je ochrana "důstojnosti a postavení" královny, píše BBC News. Již více než století je v Británii zvykem, že po smrti vysoce postaveného člena královské rodiny jsou soudy požádány, aby zapečetily jejich závěti.

Philip, známý též jako vévoda z Edinburghu, byl s královnou ženatý více než 70 let. Brali se ještě předtím, než usedla na trůn. Vévoda zemřel ve věku 99 let letos v dubnu.

"Míra publicity, kterou by zveřejnění pravděpodobně přilákalo, by byla velmi rozsáhlá a zcela v rozporu s cílem zachovat důstojnost panovníka," uvedl v dnes zveřejněném verdiktu soudce Andrew McFarlane.

Stejným způsobem zapečetěných posledních vůlí členů britské monarchie existuje zhruba 30. Ve správě je má nejdéle sloužící soudce nejvyššího soudu se specializací na rodinné právo, jímž je právě teď Andrew McFarlane, vysvětluje BBC. Nejstarší ze závětí pochází od prince Františka z Tecku, mladšího bratra královny Mary, rozené Marie z Tecku. Nejnovější je závěť královny matky z roku 2002.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Futsalisté na MS podlehli Brazílii 0:4, s favoritem drželi krok jen poločas

Čeští futsaloví reprezentanti ve druhém utkání na mistrovství světa v Litvě podlehli favorizované Brazílii 0:4. Rekordní pětinásobní šampioni vstřelili všechny branky ve druhém poločase.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna nenavázali na úvodní vítězství 5:1 nad Panamou, třetí utkání ve skupině D sehrají v neděli proti Vietnamu, který má na kontě také tři body. "Kanárci" jsou po dvou kolech stoprocentní a mají jistý postup.

Čeští hráči v Klajpedě první půli drželi s Brazilci krok, i když gólmana Gerčáka dvakrát zachránila branková konstrukce. Šance si ale vytvořil i Neumannův tým, ty největší zahodili Seidler se Slováčkem.

Jihoameričané už po přestávce potvrdili roli jasného favorita. Mezi 23. a 24. minutou se dvakrát trefil Ferrao, nejlepší futsalista světa za poslední dva roky. Gerčáka poté překonali ještě kapitán Rodrigo a těsně před koncem Marlon. Češi tak s Brazílií prohráli i poosmé v historii.

Do osmifinále turnaje projdou dvě nejlepší mužstva z šesti skupin a čtyři nejlepší celky na třetích místech. Čeští futsalisté na světovém šampionátu startují počtvrté, nejlepším výsledkem Neumannova výběru je osmé místo z roku 2004.

Mistrovství světa ve futsalu v Litvě:

Skupina D:

Brazílie - Česko 4:0 (0:0)

Branky: 23. a 34. Ferrao, 26. Rodrigo, 20. Marlon.

Sestava Česka: Gerčák (Němec) - Záruba, Slováček, Koudelka, D. Drozd - Homola, Vokoun, P. Drozd, Křivánek, Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk. Trenér: Neumann.

Panama - Vietnam 2:3 (2:2)

1. Brazílie 2 2 0 0 13:1 6
2. Česko 2 1 0 1 5:5 3
3. Vietnam 2 1 0 1 4:11 3
4. Panama 2 0 0 2 3:8 0

Skupina C:

Šalamounovy ostrovy - Portugalsko 0:7 (0:3), Thajsko - Maroko 1:1 (0:1).

1. Portugalsko 2 2 0 0 11:1 6
2. Maroko 2 1 1 0 7:1 4
3. Thajsko 2 0 1 1 2:5 1
4. Šalamounovy ostrovy 2 0 0 2 0:13 0

 

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ozonová díra je letos větší než Antarktida, výrazně se zvětšila v posledním týdnu

Ozonová díra nad jižní polokoulí je letos větší než obvykle a rozměry už přesahuje velikost Antarktidy. Uvedla to dnes evropská agentura pro sledování atmosféry Copernicus, podle níž se díra v ochranné vrstvě atmosféry výrazně zvětšila v posledním týdnu.

"Sledujeme poměrně velkou a potenciálně i hlubokou ozonovou díru," sdělil ředitel agentury Vincent-Henri Peuch. Zvětšování ozonové díry podle něj letos začalo běžně, podobně jako loni, kdy se však změnila v jednu z nejdéle trvajících za dobu měření.

Ozonová vrstva chrání Zemi před rakovinotvorným ultrafialovým zářením ze Slunce. Nad Antarktidou se vytváří každoročně. Vědci nicméně doufají, že by mohla díky omezení škodlivých látek v nadcházejících desetiletích zcela zmizet. Situace se zlepšila díky Montrealskému protokolu z roku 1987, jenž prakticky zastavil výrobu látek, které ozonu škodí.

Odborníci tvrdí, že se ozonová vrstva začíná obnovovat, ale zároveň dodávají, že bude zřejmě trvat do 60. let tohoto století, než z atmosféry zmizí škodlivé látky, podotkla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy