Nové BMW X3 zhublo a slibuje lepší svezení. V Česku půjde do prodeje výhradně s pohonem všech kol

Jan Markovič Jan Markovič
4. 7. 2017 11:53
Třetí generace úspěšného kompaktního SUV je na světě. BMW X3 se sice vzhledově ani velikostně významněji nezměnilo, ale shodilo 55 kg hmotnosti. V kombinaci se silnými motory, jako je třeba benzinový šestiválec ve verzi M40i, slibuje zajímavé svezení. Veřejnosti se poprvé předvede v září ve Frankfurtu. Ještě než se tak stane, si můžete prohlédnout, co vše bude nabízet.

Podívejte se na ceny a technické údaje odcházejícího BMW X3. Veškeré podrobnosti najdete zde.

BMW X3 se představuje

Velikostně se třetí generace BMW X3 nezměnila, jen rozvor narostl. Pozitivní je bezesporu pokles hmotnosti tohoto středně velkého SUV, která by měla být oproti minulé generaci o 55 kg nižší. V nabídce jsou dva dieselové motory (čtyřválec xDrive20d a šestiválec xDrive30d), benzinové zastupuje silný šestiválec M40i. Ten disponuje výkonem 360 koní a slibuje stovku za 4,8 sekundy. Později se objeví ještě další pohonné jednotky, půjde o základní čtyřválce. Dá se hádat i příchod hybridu nebo ostřejší M verze.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy