Na Škodu Kodiaq se čeká téměř půl roku. A bude hůř, myslí si prodejci

Ondřej Běhal
28. 11. 2016 16:02
Nová Škoda Kodiaq se sice na showroomech objeví až 22. února, ale prodejci už mají značnou část kvóty na příští rok vyprodanou. Současné i půlroční čekací lhůty na až sedmimístný vůz poloterénní kategorie SUV se tak mohou ještě prodloužit.
Novináři už mohli Škodu Kodiaq otestovat na Mallorce. Čeští zákazníci se jí dočkají koncem února.
Novináři už mohli Škodu Kodiaq otestovat na Mallorce. Čeští zákazníci se jí dočkají koncem února. | Foto: Škoda Auto

Velký pražský prodejce škodovek Auto Jarov dostal na příští rok kvótu 160 vozů Kodiaq a čtvrtinu z ní má už nyní vyprodanou. Auto se přitom na prodejně objeví stejně jako u ostatních dealerů až 22. února. Lidé se s ním ještě nemohli projet, testovali ho pouze novináři. Podrobnou recenzi si můžete přečíst zde.

"Čekací doba se v současné době pohybuje kolem dvaadvaceti týdnů, u některých variant až půl roku," uvedl vedoucí prodeje vozů Škoda v Auto Jarov Jiří Pěnkava. Situace se podle něj po příjezdu aut na prodejny ještě zhorší.

Podobně jsou na tom u CB Auto v Českých Budějovicích. "Máme prodanou už třetinu naší kvóty na příští rok," hlásil Aktuálně.cz vedoucí prodeje Tomáš Puffr. Také podle něj se čekací doba na Kodiaq aktuálně pohybuje mezi čtyřmi až pěti měsíci, v některých případech až půl roku, a situace se zřejmě bude zhoršovat.

Martin Florek se rozhodl pořídit si novou Škodu Kodiaq v pražském Autokomplexu Menšík. "Upozornili mě na čekací dobu dvacet až dvacet pět týdnů. Také mě nemile překvapilo, že jsem si k vybrané motorizaci 2.0 TDI/110 kW s manuálním řazením a pohonem všech kol nemohl doobjednat třetí řadu a k dispozici nebyly ani některé typy čalounění a barev karoserie, například červená Corrida nebo zelená Jungle," říká Florek.

Podle tiskového oddělení Škody Auto se dodací lhůty v aktuální fázi náběhu výroby Škody Kodiaq pohybují mezi dvaceti a dvaadvaceti týdny. "Reálně tedy je možné, že obchodníci dle dispozic svých provozoven upozorňují preventivně na možnou čekací dobu až 25 týdnů," uvedl Vojtěch Med z oddělení komunikace.

Problém s nemožností objednání třetí řady sedadel pro verzi 2.0 TDI/110 kW 4x4 s manuálním řazením už byl podle něj vyřešen. "Ze začátku prodeje byla tato kombinace z kapacitních důvodů nedostupná. Od čtvrtka 24. listopadu ale je možné takovou kombinaci prostřednictvím autorizované obchodní sítě Škoda objednávat. Online konfigurátor je momentálně aktualizován, tuto kombinaci bude nabízet v příštím týdnu," uvedl Med v pátek 25. listopadu. Aktuálně.cz zkoušelo výše uvedenou konfiguraci v pondělí 28. listopadu odpoledne a stále byla nedostupná.

Škoda přiznává, že některé barvy a prvky aktuálně opravdu objednávat nelze. Je to příklad třeba červené Corridy nebo zelené Jungle. 

Podle oslovených prodejců si zatím většina zájemců novou Škodu Kodiaq objednává v nejvyšší možné specifikaci, tedy s naftovým motorem 2.0 TDI v silnější variantě s výkonem až 140 kW, automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Třetí řadu sedadel si přikupuje menšina zákazníků.

Nová Škoda Kodiaq se vyrábí v továrně v Kvasinách, která se aktuálně potýká s obrovskou poptávkou po jejích vozech a nestíhá vyrábět. Z Kvasin vyjíždí například velmi úspěšná Škoda Superb, Škoda Kodiaq, Škoda Yeti, první SUV značky Seat pojmenované Ateca, a ještě se fabrika připravuje na spuštění výroby nové generace Yetiho, který bude dvojčetem Ateky.

Máte nějaké zkušenosti s objednáváním nové Škody Kodiaq? Podělte se o ně v diskuzi pod článkem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy