Velký přehled aut, která míří na český trh. Omlazená Fabia, nový Ceed a dalších 37 novinek

Jan Matoušek Jan Matoušek
Aktualizováno 17. 8. 2018 20:47
Rok 2018 se přehoupl do své druhé poloviny, z pohledu automobilových novinek však nebude o nic méně zajímavý. Na český trh se totiž chystá řada zajímavých aut - namátkou trojčata Berlingo, Rifter a Combo, nový Peugeot 508, pokračovatel již kultovního označení BMW X5 či několik faceliftů populárních modelů. Pokud se tedy chystáte na nákup nového vozu, možná se ještě vyplatí pár týdnů počkat. Ostatně, podívejte se do našeho přehledu chystaných nových aut pro druhou polovinu letošního roku.
Foto: Audi

Audi A1

Jen s pěti dveřmi, výraznějším designem a moderním interiérem. Takové zbraně do boje s Mini nebo Fordem Fiesta bude mít druhá generace Audi A1. Celkově je malý hatchback o 56 mm delší než předchůdce a má rovněž o 94 mm delší rozvor náprav. To znamená, že uvnitř by mělo být více místa. Řidič navíc dostane k dispozici třeba digitální přístrojový panel, multimediální systém a řadu asistentů z větších modelů A6 nebo A8. Namátkou jde o asistent pro jízdu v kolonách, který se umí ve zhuštěném provozu na dálnici sám pohybovat. Pod kapotou se objeví pouze zážehové agregáty TFSI o výkonu 70 až 147 kW. Slabší mají tři válce, silnější čtyři. Více se o autě dozvíte zde.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy