Velký přehled aut, která míří na český trh. Omlazená Fabia, nový Ceed a dalších 37 novinek

Jan Matoušek Jan Matoušek
Aktualizováno 17. 8. 2018 20:47
Rok 2018 se přehoupl do své druhé poloviny, z pohledu automobilových novinek však nebude o nic méně zajímavý. Na český trh se totiž chystá řada zajímavých aut - namátkou trojčata Berlingo, Rifter a Combo, nový Peugeot 508, pokračovatel již kultovního označení BMW X5 či několik faceliftů populárních modelů. Pokud se tedy chystáte na nákup nového vozu, možná se ještě vyplatí pár týdnů počkat. Ostatně, podívejte se do našeho přehledu chystaných nových aut pro druhou polovinu letošního roku.
Foto: Audi

Audi A1

Jen s pěti dveřmi, výraznějším designem a moderním interiérem. Takové zbraně do boje s Mini nebo Fordem Fiesta bude mít druhá generace Audi A1. Celkově je malý hatchback o 56 mm delší než předchůdce a má rovněž o 94 mm delší rozvor náprav. To znamená, že uvnitř by mělo být více místa. Řidič navíc dostane k dispozici třeba digitální přístrojový panel, multimediální systém a řadu asistentů z větších modelů A6 nebo A8. Namátkou jde o asistent pro jízdu v kolonách, který se umí ve zhuštěném provozu na dálnici sám pohybovat. Pod kapotou se objeví pouze zážehové agregáty TFSI o výkonu 70 až 147 kW. Slabší mají tři válce, silnější čtyři. Více se o autě dozvíte zde.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy