Velký přehled aut, která míří na český trh. Omlazená Fabia, nový Ceed a dalších 37 novinek

Jan Matoušek Jan Matoušek
Aktualizováno 17. 8. 2018 20:47
Rok 2018 se přehoupl do své druhé poloviny, z pohledu automobilových novinek však nebude o nic méně zajímavý. Na český trh se totiž chystá řada zajímavých aut - namátkou trojčata Berlingo, Rifter a Combo, nový Peugeot 508, pokračovatel již kultovního označení BMW X5 či několik faceliftů populárních modelů. Pokud se tedy chystáte na nákup nového vozu, možná se ještě vyplatí pár týdnů počkat. Ostatně, podívejte se do našeho přehledu chystaných nových aut pro druhou polovinu letošního roku.
Foto: Audi

Audi A1

Jen s pěti dveřmi, výraznějším designem a moderním interiérem. Takové zbraně do boje s Mini nebo Fordem Fiesta bude mít druhá generace Audi A1. Celkově je malý hatchback o 56 mm delší než předchůdce a má rovněž o 94 mm delší rozvor náprav. To znamená, že uvnitř by mělo být více místa. Řidič navíc dostane k dispozici třeba digitální přístrojový panel, multimediální systém a řadu asistentů z větších modelů A6 nebo A8. Namátkou jde o asistent pro jízdu v kolonách, který se umí ve zhuštěném provozu na dálnici sám pohybovat. Pod kapotou se objeví pouze zážehové agregáty TFSI o výkonu 70 až 147 kW. Slabší mají tři válce, silnější čtyři. Více se o autě dozvíte zde.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy