Velký přehled aut, která míří na český trh. Omlazená Fabia, nový Ceed a dalších 37 novinek

Jan Matoušek Jan Matoušek
Aktualizováno 17. 8. 2018 20:47
Rok 2018 se přehoupl do své druhé poloviny, z pohledu automobilových novinek však nebude o nic méně zajímavý. Na český trh se totiž chystá řada zajímavých aut - namátkou trojčata Berlingo, Rifter a Combo, nový Peugeot 508, pokračovatel již kultovního označení BMW X5 či několik faceliftů populárních modelů. Pokud se tedy chystáte na nákup nového vozu, možná se ještě vyplatí pár týdnů počkat. Ostatně, podívejte se do našeho přehledu chystaných nových aut pro druhou polovinu letošního roku.
Foto: Audi

Audi A1

Jen s pěti dveřmi, výraznějším designem a moderním interiérem. Takové zbraně do boje s Mini nebo Fordem Fiesta bude mít druhá generace Audi A1. Celkově je malý hatchback o 56 mm delší než předchůdce a má rovněž o 94 mm delší rozvor náprav. To znamená, že uvnitř by mělo být více místa. Řidič navíc dostane k dispozici třeba digitální přístrojový panel, multimediální systém a řadu asistentů z větších modelů A6 nebo A8. Namátkou jde o asistent pro jízdu v kolonách, který se umí ve zhuštěném provozu na dálnici sám pohybovat. Pod kapotou se objeví pouze zážehové agregáty TFSI o výkonu 70 až 147 kW. Slabší mají tři válce, silnější čtyři. Více se o autě dozvíte zde.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Saúdská Arábie povolí účast na pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel

Saúdská Arábie letos povolí účast na tradiční velké náboženské pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel očkovaným proti covidu-19. Země to oznámila prostřednictvím státní tiskové agentury SPA. Tradiční muslimský rituál nazývaný arabsky hadždž začne v polovině července.

"Těm, kteří budou chtít vykonat hadždž, musí být 18 až 65 let, nesmí trpět chronickou nemocí a musí být očkovaní," upřesnilo ministerstvo, které má v Saúdské Arábii organizaci náboženské pouti na starosti.

Už loňské pouti hadždž, jež je jedním z pěti pilířů islámu a má ji vykonat aspoň jednou za život každý věřící, jemuž to zdraví dovolí, se kvůli koronaviru mohlo zúčastnit jen 10 000 lidí, kteří v zemi žijí. Dvě třetiny tvořili místní usedlíci z řad 160 různých národností, zbytek byli zaměstnanci bezpečnostních složek a lékařský personál. Ještě v roce 2019 se na pouť vydalo 2,5 milionu věřících.

Zdroj: ČTK
Další zprávy