Jak se měnila tvář aut Škoda pod různými šéfdesignéry

Foto: Škoda Auto
Radek Pecák Radek Pecák
17. 5. 2013 11:00

Volkswagen přebíral automobilku Škoda s jediným modelem ve výrobě. Tím byl Favorit s designem od studia Bertone. Od té doby se ve firmě vystřidali čtyři šéfdesignéři. Současný Jozef Kabaň již představil modely Citigo, Rapid, Octavia i Octavia combi a také facelift Superbu. Brzy ještě odtajní Rapid spaceback, facelift Yeti a novou Fabii.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy