Hyundai zlevňuje svůj velký model Santa Fe. Reaguje tak na příchod nové Škody Kodiaq

Radek Pecák Radek Pecák
3. 10. 2016 16:53
Pouze devadesátikorunový rozdíl je nyní mezi základními verzemi dvou velkých SUV značek Škoda a Hyundai. Poté, co mladoboleslavský výrobce minulý týden v Paříži oznámil, že model Kodiaq bude mít vstupní cenu 677 900 Kč, zavádí korejská značka do prodeje novou základní verzi modelu Santa Fe. Verze Confidence bude k mání za 677 990 Kč, tedy jen o devadesát korun dráže než vůz s okřídleným šípem. Pohánět ji bude silný benzinový motor s výkonem 188 koní spojený s manuální šestistupňovou převodovkou. Hyundai v tiskové zprávě upozorňuje, že oproti konkurenci bude mít Santa Fe bohatší výbavu. Například se jedná o adaptivní tempomat. Hyundai zlevnil i dieselové verze. Startují teď od 779 900 Kč.
Model Santa Fe se již nyní nabízí jak v pětimístném, tak i sedmimístném provedení.
Model Santa Fe se již nyní nabízí jak v pětimístném, tak i sedmimístném provedení. | Foto: Hyundai
 

Právě se děje

před 35 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy