Hyundai se opět trefuje do Škody. Nová reklama míří na fabii

Radek Pecák Radek Pecák
17. 12. 2014 14:07
Hyundai začala televizním spotem propagovat novou generaci vozu i20. Váš soused z Boleslavi bude takhle malinký, říká v ní.
Nový model Hyundai i20 je nyní často vidět v televizi.
Nový model Hyundai i20 je nyní často vidět v televizi. | Foto: Hyundai

Praha - Hyundai v Česku nadále pokračuje ve srovnávací kampani svých vozů s produkty mladoboleslavské Škody.

I když to v televizní reklamě, která propaguje novou generaci malého rodinného vozu i20, přímo nezazní, z komentáře jednoznačně vyplývá, že korejská automobilka chce tento svůj nový produkt vyráběný v Turecku srovnávat s novou generací mladoboleslavské Škody Fabia.

"Rozvíří český trh s rodinnými auty." "Je větší a kvalitnější než ostatní." Tyto a podobné věty doprovází klip, v němž hlavní roli hraje právě vůz Hyundai. V závěru pak dokonce zazní: "I bez brýlí každému dojde, že až v ní přijedete, bude váš soused z Boleslavi takhle malinký."

Podívejte se na novou reklamu na Hyundai i20
0:29
Podívejte se na novou reklamu na Hyundai i20 | Video: Hyundai

Jaký smysl taková reklama má, Hyundai komentovat nechce. "Cílem kampaně je oslovit potencionální zákazníky," reagoval jen velmi obecně Miloš Adámek, PR Manager Hyundai Motor Czech.

Škoda mlčí

Automobilka Škoda dlouhodobě aktivity konkurenčních značek nekomentuje a výjimku neudělala ani tentokrát.

Reklamy si už všimli i marketingoví specialisté z jiných zastoupení automobilových značek na našem trhu. "Je to určitě podařený spot. Podle mého názoru by si však podobnou konfrontaci v komentáři mohli odpustit. Velkou část lidí to spíše odpudí, na druhou stranu připouštím, že tato metoda vzbudí pozornost," sdělil Aktuálně.cz odborník, který si ale nepřál být jmenován.

Hyundai podobné metody používá již delší dobu. Například u ruzyňského letiště vyvěsila billboardy, kterými cizince vítal v zemi Hyundai. Škoda si pak nedaleko pronajala další reklamní plochu, na které nabádala, aby si lidé nenechali nic "nakukat".

V další fázi dokonce někteří dealeři korejské značky vystavili pro srovnání rapidy a octavie, tedy produkty konkurenční Škoda.

Šéf tuzemského Hyundai Vladimír Vošický pak letos v srpnu v rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl, že je jednoznačně přesvědčen, že značka, kterou zastupuje, určitě vyrábí kvalitnější vozy než Škoda.

"Jako jediní si můžeme dovolit dát na všechny naše vozy pětiletou záruku bez jakýchkoli omezení. To je, myslím, ten nejlepší důkaz o kvalitě našich aut. Na druhou stranu, možná to někdy tak v médiích vypadá, ale my tyto malé automobilky nebereme jako něco, vůči čemu se vyhraňujeme. My pouze mluvíme o věcech tak, jak jsou," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy