Tak bude vypadat nový Hyundai i20, velký konkurent fabie

Radek Pecák Radek Pecák
Aktualizováno 1. 8. 2014 11:50
Nová generace vozu, který se vyrábí v Turecku, se představí na autosalonu v Paříži na začátku října.
Foto: Hyundai

Praha - Skicou proti skice. Korejská automobilka Hyundai napodobila mladoboleslavskou Škodu Auto a ukázala, jak zhruba bude vypadat konkurent fabie, nová generace městského hatchbacku i20.

Oficiální představení obou vozů (a také například Mazdy 2) proběhne na začátku října v areálu pařížského výstaviště během podzimního evropského autosalonu.

Tisková zpráva, která obrázky doprovází, neuvádí vůbec žádná technická data, ani rozměry vozu.

Hovoří se v ní pouze o designových atributech, mezi něž patří například dlouhá přední kapota a také černě zatmavený pruh na posledním sloupku karosérie, který má automobil opticky prodlužovat.

Foto: Hyundai

Některé designové prvky odkazují na speciál kategorie WRC. Podobně se ostatně při navrhování nové fabie inspirovala rovněž Škodovka, která skicu nové fabie ukázala v půlce srpna. Tam se pro změnu dívali na speciál Fabia S2000.

Současná generace vozu Hyundai i20 patří v České republice k nejprodávanějším. V loňském roce byl v kategorii malých aut číslem 2 za suverénní Škodou Fabia.

V současné době se Hyundai i20 stávající generace doprodává za velice výhodné ceny. Základní verze 1.2 Family Space stojí po zlevnění 199 990 korun. V ceně je například klimatizace, rádio, palubní počítač, centrální zamykání a šest airbagů. Vůz má také pětiletou záruku.

Nová generace se má, stejně jako ta současná, vyrábět v tureckém závodě Hyundai. Na českém trhu se má začít prodávat ještě před koncem letošního roku, tedy ve stejném čase jako fabia.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Gruzínské parlamentní volby podle odhadů vyhrál Gruzínský sen miliardáře Bidziny Ivanišviliho

Parlamentní volby v Gruzii podle čtyř různých průzkumů vyhrála vládnoucí strana Gruzínský sen miliardáře Bidziny Ivanišviliho. Tři průzkumy mezi voliči, kteří odevzdali svůj hlas, jí podle gruzínských televizních stanic připisují více než 50 procent hlasů, což by znamenalo šanci na vytvoření kabinetu bez koalice. Čtvrtý průzkum uvádí 41 procent pro Gruzínský sen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy