Tak bude vypadat nový Hyundai i20, velký konkurent fabie

Radek Pecák Radek Pecák
Aktualizováno 1. 8. 2014 11:50
Nová generace vozu, který se vyrábí v Turecku, se představí na autosalonu v Paříži na začátku října.
Foto: Hyundai

Praha - Skicou proti skice. Korejská automobilka Hyundai napodobila mladoboleslavskou Škodu Auto a ukázala, jak zhruba bude vypadat konkurent fabie, nová generace městského hatchbacku i20.

Oficiální představení obou vozů (a také například Mazdy 2) proběhne na začátku října v areálu pařížského výstaviště během podzimního evropského autosalonu.

Tisková zpráva, která obrázky doprovází, neuvádí vůbec žádná technická data, ani rozměry vozu.

Hovoří se v ní pouze o designových atributech, mezi něž patří například dlouhá přední kapota a také černě zatmavený pruh na posledním sloupku karosérie, který má automobil opticky prodlužovat.

Foto: Hyundai

Některé designové prvky odkazují na speciál kategorie WRC. Podobně se ostatně při navrhování nové fabie inspirovala rovněž Škodovka, která skicu nové fabie ukázala v půlce srpna. Tam se pro změnu dívali na speciál Fabia S2000.

Současná generace vozu Hyundai i20 patří v České republice k nejprodávanějším. V loňském roce byl v kategorii malých aut číslem 2 za suverénní Škodou Fabia.

V současné době se Hyundai i20 stávající generace doprodává za velice výhodné ceny. Základní verze 1.2 Family Space stojí po zlevnění 199 990 korun. V ceně je například klimatizace, rádio, palubní počítač, centrální zamykání a šest airbagů. Vůz má také pětiletou záruku.

Nová generace se má, stejně jako ta současná, vyrábět v tureckém závodě Hyundai. Na českém trhu se má začít prodávat ještě před koncem letošního roku, tedy ve stejném čase jako fabia.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy