Foto: Podívejte se na dvacet nejprodávanejších značek v Evropě, Škoda Auto mezi nimi nechybí

Foto: Reuters
Jiří Kaloč
19. 4. 2017 13:30
Podle údajů evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA) prodeje nových automobilů v Evropě letos trhají rekordy. V březnu bylo na starém kontinentu zaregistrováno 1,89 milionu osobních vozidel, což představuje meziroční nárůst o 11,2 procenta.

Zvýšil se prodej na všech pěti nejvýznamnějších trzích, v Itálii o 18,2 procenta, ve Španělsku o 12,6 procenta, v Německu o 11,4 procenta, v Británii o 8,4 procenta a ve Francii o sedm procent.

Největší evropskou automobilkou zůstala skupina Volkswagen. Její prodeje se však zvýšily jen o 6,5 procenta na 414 844 vozů a podíl na trhu EU klesl na 21,4 procenta z loňských 22,4 procenta.

Největšími meziročními "skokany" jsou japonské automobilky Toyota (+19,2 %) a Nissan (+18,2 %). Za první tři měsíce letošního roku prodeje stouply o 8,4 procenta na 4,1 milionu vozů. Podívejte se v naší galerii na dvacítku nejúspěšnějších značek na evropském trhu.

Žebříček nejoblíbenějších modelů na českém trhu najdete zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dallas v NBA nestačil doma na Clippers, navíc přišel o Powella

Jediný zápas úterního programu NBA vyhráli basketbalisté Los Angeles Clippers, kteří v souboji předních celků Západní konference zvítězili v Dallasu 110:107. Hostům s 36 body a 11 doskoky vévodil Kawhi Leonard, 36 bodů nastřílela i domácí hvězda Luka Dončič. Mavericks však přišli o pivota Dwighta Powella, jenž si zřejmě přetrhl Achillovu šlachu.

Osmadvacetiletý Kanaďan Powell se v závěru první části skácel při pokusu o únik, nikdo ze soupeřů se ho přitom nedotkl. "Jistě to budeme vědět až po rentgenu. Bojím se nicméně, že situace je vážná," řekl novinářům trenér Rick Carlisle. Podle prvních prognóz se klíčový pivot Mavericks, jenž má v ročníku zápasové průměry 9,6 bodu a 5,7 doskoku, bude léčit minimálně do konce sezony.

Další zprávy