Je nová Škoda Fabia dražší než konkurence? Porovnali jsme ji s Dacií, Korejci i Cliem

Jan Matoušek Jan Matoušek
14. 5. 2021 6:02
Čtvrtá generace Škody Fabia je českou automobilovou novinkou letošního roku. A přestože u dealerů se první kusy objeví až za několik měsíců, objednávat si malý hatchback mohou zájemci už dnes. Proto také Škoda neotálela a krátce po premiéře zpřístupnila konfigurátor vozu. Můžeme tak porovnat Fabii s konkurencí - vybrali jsme si proto přeplňované motory s výkonem kolem 70 kW.

Kompletní ceník nové Fabie

O čtvrté generaci Škoda Fabia jsme již napsali mnohé. Její kompletní představení najdete zde, porovnání s předchůdcem si můžete přečíst pod tímto odkazem. Nezbývá tak než konstatovat, že mezigeneračně malý hatchback docela hodně narostl, objemem kufru dokonce atakuje modely o segment vyšší. Hodně se změnil také interiér, kde se uplatňují prvky známé i ze Scaly nebo Octavie. Vzhledem k použití platformy MQB A0 pak auto mohlo dostat i celou řadu moderních asistenčních systémů, včetně částečně autonomní jízdy na dálnici, kterou předchůdce neměl.

Pod kapotu se nastěhovaly nové tříválce řady Evo, byť jejich výkon zůstal podobný jako u předchůdce, a vrací se i čtyřválec o výkonu 110 kW. V konfigurátoru je momentálně dostupný atmosférický litrový motor s výkonem 59 kW a manuální převodovkou, respektive přeplňovaný litrový motor s výkonem 70 nebo 81 kW. Silnější motor se vedle ručního pojí i s dvouspojkovým samočinným řazením. K dispozici jsou potom dvě výbavy - Ambition a Style. Základní Fabia stojí 329 900 korun, jak vypadá kompletní ceník doposud dostupných variant, najdete v tabulce.

Ceník - nová Škoda Fabia

Ambition Style
1.0 MPI / 59 kW 329 900 Kč 359 900 Kč
1.0 TSI / 70 kW 349 900 Kč 379 900 Kč
1.0 TSI / 81 kW 369 900 Kč 399 900 Kč
1.0 TSI / 81 kW DSG 409 900 Kč 439 900 Kč

Na následujících slidech pak přinášíme porovnání Fabie s některými konkurenty. Záměrně jsme vybrali vozy s přeplňovaným tříválcovým motorem o výkonu kolem 70 kW a manuální převodovkou. Snažili jsme se také zvolit vždy nejnižší možnou výbavu, která se s daným motorem pojí. Výjimku představuje pouze Dacia Sandero, u níž prostřední stupeň Essential postrádá celou řadu prvků, které konkurence nabízí. V jejím případě jsme tak sáhli po nejvyšší výbavě Comfort.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Dálnici D7 na Kladensku uzavřela nehoda dvou aut, pět lidí je zraněných

Dálnici D7 na 12. kilometru ve směru na Slaný na Kladensku vpodvečer uzavřela nehoda dvou osobních aut. Pět lidí včetně malého dítěte utrpělo zranění, řekla mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanová. Opravila tak původní informace o třech havarovaných autech a čtyřech zraněných.

"Dispečink to upřesňoval. Bylo tam pět zraněných, z toho jedno dítě ve věku do jednoho roku," uvedla Zemanová.

Podle policejní mluvčí Markéty Johnové byla nehoda hlášena krátce po 17:45, auta bourala mezi kilometry 12 až 12,5 ve směru na Chomutov. Dálnice je neprůjezdná mezi 9. a 18. kilometrem. Na místě přistával vrtulník záchranné služby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy