Největší automobiloví exoti: Audi se dováží z Mexika, Dacia a Ford z Afriky

Pick-upy získávají na popularitě, jejich původ je ale často exotický. Třeba Ford Ranger je z JAR.
V srbském městě Kragujevac má továrnu italský Fiat. V bývalé fabrice Zastavy dnes vyrábí MPV 500L a 500L Wagon.
Z evropských zemí stojí za zmínku jistě i Slovinsko. V Novom Mestu vzniká nejen Renault Twingo, ale také Smart ForFour.
Populární je mezi automobilkami Turecko. Například Ford tam má hned několik závodů. Ty hlavní jsou v provincii Kocaeli - továrna Gölcük produkuje Transit a menší Transit Custom, včetně osobních verzí, továrna Yeniköy se stará o výrobu Transitu Courier, včetně osobních verzí (na snímku).
Turecký Izmit se stal základnou pro korejské Hyundai. V současnosti odtamtud vyjíždí miniauto i10...
Foto: Jiří Kaloč
Jan Matoušek Jan Matoušek
17. 10. 2018 6:04
Německo, Česká republika, Itálie, Francie nebo Španělsko, případně Japonsko a Jižní Korea. Pokud se podíváte do "rodného listu" svého vozu, pravděpodobně tam jako místo výroby najdete některou z evropských či asijských zemí, případně ještě Spojené státy. Automobilky zkrátka často produkují auta ve své domovině. Přesto se najde několik výjimek, které k evropským zákazníkům putují z Maroka, či dokonce z Thajska. Právě na ty jsme se zaměřili v následující galerii.

Nová SUV na českém trhu mají vesměs neexotický původ. Jaké vozy této kategorie můžete aktuálně koupit se podívejte zde.

 

Právě se děje

před 18 minutami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech čpouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Koronaviru podlehlo již 56 lidí, podezření na infekci hlásí Vídeň

Novému koronaviru v Číně podlehlo již 56 lidí a nakažených je přes 2000. S odvoláním na úřady provincie Chu-pej, odkud se infekce začala šířit, o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. První nemocnou s podezřením na koronavirus - čínskou letušku - dnes oznámilo Rakousko, první potvrzený případ rovněž ohlásila Kanada.

Zdroj: ČTK
Další zprávy