Do Holešovic se opět sjela tisícovka aut. Na jaké vozy láká výstava Legendy?

Prezentace modelů Mercedes-Benz AMG Black Series patří k jednomu z taháků výstavy Legendy 2022.
Novinka, která je jedním z modelů prodávaných pouze divizí Mercedes-AMG, navíc stojící na specifické platformě, je k vidění hned ve dvou kusech. Oba mají pod kapotou osmiválcový motor a v útrobách také pohon všech kol, který ale preferuje zadní nápravu.
Národní premiéru slaví na Legendách Enyaq iV s karoserií kupé a nechybí rovnou vrcholná verze RS s výkonem 220 kW...
Automobilka si s ní musela vystačit ale více než dvacet let, až v roce 1987 se ukázal Favorit a v roce 1990 pak z něj odvozené kombi Forman.
BMW M3 generace E46.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
28. 5. 2022 6:32
Poslední dva roky se motoristická slavnost Legendy kvůli pandemii onemocnění covid-19 nekonala, o to s větší parádou se do pražských Holešovic vrací. V sobotu a neděli bude k vidění tisícovka aut s cenou celkem za miliardu korun. Redakce Aktuálně.cz dostala možnost navštívit areál už v pátek, kdy ještě probíhaly dokončovací práce. Na výběr zajímavých automobilů se podívejte do galerie.

Výstaviště v pražských Holešovicích je možné navštívit v sobotu 28. května od devíti do dvaceti hodin a v neděli 29. května od devíti do sedmnácti hodin. Vstupenka pro dospělého stojí na Legendy na místě 600 korun, pro studenty, seniory a ZTP pak 400 korun, děti a mládež do 18 let věku v doprovodu dospělého má vstup zdarma. Organizátoři také připomínají, že platí i vstupenky zakoupené dopředu na Legendy v roce 2020 a 2021.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy