Diody jsou trendy: Vybrali jsme 20 nejlevnějších aut s LED světlomety do 450 tisíc

Suzuki S-Corss je jedním z aut, které moderní světlomety s LED technikou nabízí už v ceně.
Renault Clio. Ve výbavě Limited se připlácí navíc 16 tisíc Kč. Cena: 277 900 Kč.
Suzuki Ignis. Zde je součástí výbavy Elegance s cenou od 307 900 Kč.
Nissan Micra. Ve výbavě N-Way za 318 100 Kč.
Ford Fiesta. Ve výbavě Trend se platí navíc 21 tisíc korun. Celkem to je 320 990 Kč.
Foto: Suzuki
Jan Markovič Jan Markovič
31. 7. 2018 6:03
Takzvané full-LED světlomety používají ke svícení pouze diody. Vydrží déle a svítí lépe než například xenony. Ještě před pár lety byly doménou spíš luxusních aut. Dnes jsou ale k sehnání i v běžně dostupných modelech. Do 450 tisíc korun je najdete hned u dvacítky nových aut. U některých se za ně připlácí, jinde jsou v ceně. Projděte si následující přehled.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy