Auta, která Češi nechtějí. Projděte si vozy s největším propadem prodejů za půl roku

Jan Matoušek Jan Matoušek
9. 7. 2020 6:02
Prodej nových aut se v Česku kvůli pandemii koronaviru zpomalil. Za první pololetí našlo majitele 95 029 nových aut, o 26,05 procenta méně než za šest měsíců roku 2019. Většina modelů si tak prodejně meziročně pohoršila - některé o jednotky, jiné o desítky procent. Na největší propadáky první poloviny roku se můžete podívat v následující galerii.

V galerii najdete přehled modelů, jejichž registrace se meziročně propadly o více než polovinu. Zároveň jde o modely, kterých se letos nebo loni prodalo alespoň 100 kusů. Z žebříčku jsme rovněž vyřadili auta, která se meziročně přestala prodávat a nemají přímého nástupce (sehnat je ale občas můžete ze skladových zásob jednotlivých dealerů), logicky je tak propad jejich prodejů výrazný.

Foto: Mazda

Mazda 2: -89 %

Mazda jako značka si v prvním pololetí letošního roku prodejně pohoršila téměř o 60 procent, což se podepsalo i na poptávce po jednotlivých modelech. Nejhůře dopadla malá Mazda 2 - ta poklesla o 89,12 procenta a místo 147 automobilů loni tak letos za šest měsíců zapsala jen 16 prodaných kusů.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Senát USA schválil zákaz aplikace TikTok na vládních zařízeních

Americký Senát dnes schválil návrh zákona, který federálním zaměstnancům zakazuje používat čínskou aplikaci pro sdílení krátkých videí TikTok na vládních zařízeních. Informovala o tom agentura Reuters. Bílý dům v poslední době hrozí, že aplikaci ve Spojených státech zakáže úplně.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Ozbrojenec drží tři rukojmí v bance v Le Havru, další tři propustil

Ozbrojený muž dnes zajal šestici rukojmích v jedné z bank v severofrancouzském městě Le Havre. Během vyjednávání s policií tři rukojmí propustil, informovala francouzská média. Podle zdrojů televizní stanice RTL se domáhá osvobození Palestinců vězněných Izraelem.

Na místě zasahuje zvláštní policejní jednotka, která uzavřela okruh 500 metrů kolem banky v přístavním městě. Podle zdrojů RTL je 34letý muž policii znám v souvislosti se svým radikálním smýšlením.

Policii se propuštění tří rukojmích podařilo dosáhnout po několika hodinách vyjednávání, přičemž nikdo nebyl zraněn.

Zdroj: ČTK
Další zprávy