Svému známému, který v Lánské oboře manipuloval stamilionové zakázky, udělil milost a zachránil ho od vězení. Výjezdy za voliči před prezidentskými volbami platil Miloši Zemanovi stát. Nad korunovačními klenoty se opilecky potácel, v přímém přenosu mluvil sprostě. Bývalý prezident a premiér se během dlouhé kariéry nevyhnul vlastním kauzám ani aférám lidí, kterými se obklopil.
Skartování zprávy kontrarozvědky (2021)
Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář nařídil 29. listopadu 2021 mimořádnou skartaci stovek tajných dokumentů. Byla mezi nimi i zpráva Bezpečnostní informační služby o útoku příslušníků ruské vojenské rozvědky GRU na muniční sklady ve Vrběticích. Při násilné operaci z roku 2014 tehdy zemřeli dva lidé a škoda na majetku dosáhla miliardy korun.
Zničení dokumentu odhalila Národní centrála proti organizovanému zločinu v prosinci téhož roku. Tři její detektivové šli na Hrad zjistit, zda se s utajovanou zprávou neseznámil někdo nepovolaný. Mynář ani Zemanův klíčový poradce Martin Nejedlý nemají potřebnou prověrku. Kvůli likvidaci dokumentu však policisté nemohli podezření prověřit.
Ministerstvo vnitra udělilo loni v prosinci za zničení dvou tajných dokumentů včetně vrbětické zprávy prezidentské kanceláři pravomocnou pokutu 60 tisíc korun. Podle předpisů mohla kancelář zlikvidovat listiny nejdříve v roce 2023. Oficiálním důvodem skartace vrbětické zprávy byl podle Hradu omyl, tento závěr potvrdil i Národní bezpečnostní úřad.
Národní centrála proti organizovanému zločinu nakonec prověřování podezření z ohrožení utajované informace loni v listopadu odložila. Podle ředitele útvaru Jiřího Mazánka však nebylo důvodem to, že by nedošlo k trestnému činu. "Skutek se mohl stát, ale my nejsme schopni určit konkrétního pachatele," uvedl pro Seznam Zprávy.