Zdědíme vybydlenou zemi, postěžovala si ČSSD na 1. máje

ČTK ČTK
1. 5. 2013 15:56
Komunisty u fontány vystřídali sociální demokraté, účast byla slabší
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha -  Hudebním představením pro své příznivce u Křižíkovy fontány na pražském Výstavišti zahájila pražská ČSSD prvomájové oslavy v Praze.

Dopoledne na stejném místě slavili komunisté, odpoledne je vystřídali sociální demokraté. Přišlo jich méně než příznivců KSČM. K poslechu jim po úvodních projevech hrála dechovka Květovanka.

Rudou barvu vystřídala oranžová, pořadatelé rozdávali například leták se stručným nástinem reforem podle ČSSD. Poslanec a stínový mluvčí strany pro mládež a sport Petr Hulinský podepisoval svoji knihu Trestněprávní minimum.

Místopředseda pražské ČSSD Karel Březina ve svém projevu mimo jiné obvinil současné vedení pražského magistrátu z toho, že není schopno včas dokončit tunel Blanka. Kritizoval i vládu a její reformy a řekl, že je ČSSD po svém případném nástupu do vlády bude muset přepracovat. Tvrdil také, že když se ČSSD dostane k moci, zdědí vybydlenou zemi.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a statutární místopředseda Michal Hašek hovořili dopoledne na oslavách ve Vyškově v Jihomoravském kraji. Stejně jako jejich spolustraníci z hlavního města i oni kritizovali současnou vládu.

Podívejte se na první máj 2013 v Praze:

 

 

Právě se děje

Další zprávy