Suchý zákon ve sněmovně skončil. Poslanci stejně pili v kancelářích, vysvětlil změnu Vondráček

Domácí Domácí
Aktualizováno 23. 1. 2018 19:02
Poslanci mohou od úterý opět popíjet alkoholické nápoje ve sněmovně i ve dnech, kdy probíhá schůze, rozhodl o tom šéf dolní komory Radek Vondráček.
Předseda sněmovny Radek Vondráček.
Předseda sněmovny Radek Vondráček. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Suchý zákon ve sněmovně končí. Předseda dolní komory Radek Vondráček po čtyřech letech zrušil zákaz prodeje alkoholických nápojů v době, kdy se koná schůze. 

Vondráčkův předchůdce Jan Hamáček v rozhodnutí z března 2014 zakázal ve všech gastronomických a klubových zařízeních podávat alkoholické nápoje. To od úterka opět neplatí.

"Máme nové období, máme 120 nových poslanců, tak doufám, že alkoholové excesy, které tu byly v minulosti, jsou historií a že se nebudou opakovat. Poslanci jsou dospělí lidé a snad vědí, že v práci se nemá požívat alkohol," okomentoval své rozhodnutí Vondráček. 

Poslanci podle něj stejně konzumovali alkohol ve svých kancelářích, a navíc bylo třeba opakovaně udělovat výjimky, například kvůli vánočnímu přípitku.

"Jestli se ukáže, že se situace jenom trochu zhorší, a já to poznám, tak to zase zavedu. Všichni jsou trochu v podmínce," dodal šéf sněmovny.

Vondráčkův předchůdce, který zákaz zavedl, komentoval změnu stručně. "Je to plně v jeho kompetenci," napsal Aktuálně.cz Hamáček.

Šéf lidovců Pavel Bělobrádek novinku ocenil. "Jsem rád, že si k obědu mohu dát alespoň malé pivo. Byl to populismus, kdo chtěl, stejně se mohl u sebe v kanceláři napít," řekl Bělobrádek Aktuálně.cz.

"Zákaz byla hysterická reakce pana kolegy Hamáčka, který ustoupil Jaroslavě Jermanové a jejím zběsilým nápadům. To, že si k obědu poslanci nemohou dát pivo, a mně je to jedno, protože pivo nepiju, mi připadalo úplně absurdní." řekl Aktuálně.cz Marek Benda z ODS.

 

Právě se děje

Další zprávy