Kandidují na primátora, jak vyřeší potíže Karlových Varů?

Otmar Homolka (O co jim jde? + SZ + KDU–ČSL + ČPS) Foto: archiv Otmara Homolky

Otmar Homolka (O co jim jde? + SZ + KDU–ČSL + ČPS)

1) Jste pro regulaci nápisů v azbuce? Proč?
Jsem pro regulaci nápisů v azbuce, protože úředním jazykem je u nás čeština. Proto by měl být uveden vždy český a potom cizojazyčný text. Dále nechci, aby K. Vary byly všude vnímány jako ruské město, i když si uvědomuji, kolik peněz do města plyne z Východu. Budu usilovat a usiluji o to, aby byly K. Vary vnímány pozitivně i na Západě.


2) Podporujete nulovou toleranci hazardu v Karlových Varech? Proč?
Podporuji nulovou toleranci hazardu ve městě, protože hazard za cenu přínosu peněz do městské pokladny ničí životy lidí a rodin a následně se peníze utržené z hazardu musí použít na řešení sociálních problémů s tím spojených. V rámci regulace hazardu v K. Varech navrhuji doplnění "nulové tolerance" o povolení několika kasin v lázeňské čtvrti pro bohatou klientelu, kam nebude mít přístup sociálně slabý gambler. Bohatí lidé (třeba i turisté) nejsou na penězích z hazardu životně závislí.


3) Část občanů volá po lepší MHD, omezení dopravy v lázeňském území a vylepšení podmínek pro cyklisty. Jak byste to řešil/a?
a/ Ušetřením nákladů na MHD kompletní prověrkou hospodaření. Příspěvek 70 mil. od města je příliš.
b/ Po celém území města bych vylepšil podmínky pro pěší a cyklisty, střed města by měl být klidnější za cenu vybudování parkovišť na kraji centra a zdražení parkování v centru, touto cestou jdou všechna rozumná města.


4) Jak chcete zajistit, aby z Karlových Varů neodcházeli mladí vysokoškoláci?
Podporou vzniku pobočky vysoké školy, zatraktivněním K. Varů pro západní hosty a investory, vytvořením zón služeb a lehkého průmyslu. Bude to velice náročné, ale je to alfa a omega prosperity a budoucnosti K. Varů.


5) Myslíte si, že Karlovy Vary potřebují státní vysokou školu? Proč?
VŠ by byla jistě vhodná, výhod je mnoho: více mladých bude zůstávat ve městě, škola v oboru balneologie, fyzioterapie apod. by byla vhodným doplňkem k lázeňskému městu.

Strana 6/12