Anketa: Chtějí vést Zlín, jak by vyřešili jeho problémy?

Domácí Domácí
20. 9. 2014 20:36
Deník Aktuálně.cz oslovil zlínské kandidáty na primátora s pěti problémy, které řeší obyvatelé města.
Foto: Jiří Kropáček
Foto: Jiří Kropáček

Kandidátům na primátora ve Zlíně jsme položili následující otázky:

1) Jak by se mělo naložit s hokejovým stadionem? Mělo by se do něj investovat? A kolik?
2) Ve Zlíně je kolem 800 hazardních automatů. Je to podle vás problém? Mělo by ho město řešit nulovou tolerancí, nebo jiným způsobem?
3) Zastupitelé neschválili závěrečný účet města za loňský rok kvůli nízkým investicím. Do čeho konkrétně byste investoval/a vy, aby se to už nestalo?
4) Jak chcete řešit nedostatek míst v mateřských školkách ve městě?
5) Jak se díváte na průtahy ohledně stavby nového nádraží a rekonstrukce trati do Otrokovic? Co uděláte pro to, aby se jich obyvatelé Zlína dočkali co nejdřív?

 

Právě se děje

před 28 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy