Anketa: Chtějí vést Zlín, jak by vyřešili jeho problémy?

Domácí Domácí
20. 9. 2014 20:36
Deník Aktuálně.cz oslovil zlínské kandidáty na primátora s pěti problémy, které řeší obyvatelé města.
Foto: Jiří Kropáček

Kandidátům na primátora ve Zlíně jsme položili následující otázky:

1) Jak by se mělo naložit s hokejovým stadionem? Mělo by se do něj investovat? A kolik?
2) Ve Zlíně je kolem 800 hazardních automatů. Je to podle vás problém? Mělo by ho město řešit nulovou tolerancí, nebo jiným způsobem?
3) Zastupitelé neschválili závěrečný účet města za loňský rok kvůli nízkým investicím. Do čeho konkrétně byste investoval/a vy, aby se to už nestalo?
4) Jak chcete řešit nedostatek míst v mateřských školkách ve městě?
5) Jak se díváte na průtahy ohledně stavby nového nádraží a rekonstrukce trati do Otrokovic? Co uděláte pro to, aby se jich obyvatelé Zlína dočkali co nejdřív?

 

Právě se děje

před 20 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy