V tašce nalezená holčička je vážně nemocná

ČTK ČTK, Report
15. 10. 2009 20:10
Praha - V dnešním mrazivém počasí odložil někdo v Praze na ulici novorozeně.
,,Je to jasný signál, že se policie mění, modernizuje," říká Langer o nových autech.
,,Je to jasný signál, že se policie mění, modernizuje," říká Langer o nových autech. | Foto: Attila racek

Podchlazené dítě, které našla dnes dopoledne v Praze u Karlova náměstí pracovnice úklidové služby, převzali lékaři ve vážném stavu.

"Nalezené dítě převezli k nám na gynekologicko-porodnickou kliniku a byla silně podchlazená, takže byla ve vážném stavu. Lékaři okamžitě zahájili všechny nezbytné úkony vyšetření a ošetření, aby se její zdravotní stav zlepšil," řekla ČTK mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice Petra Pekařová.

Vzhledem k tomu, že se zdravotní stav u tak malých dětí mění jen velmi pozvolna, podá nemocnice další informace opět v pátek.

Dítě někdo položil v igelitové tašce u kostela svatého Ignáce na rohu Karlova náměstí a Ječné ulice. Podchlazené čerstvě narozené dítě bylo zabaleno v mokrém zakrváceném ručníku, řekl Jan Čihák z pražské městské policie.

Lékaři podchlazené novorozené děvčátko na místě ošetřili a pak ho převezli do porodnice U Apolináře.

Policisté nyní pátrají po rodičce. Přestože původně byl její čin kvalifikován jako trestný čin opuštění dítěte, policie jej později přehodnotila na pokus o vraždu.

 

Právě se děje

teď

Bernie Sanders odstoupil z prezidentské kampaně

Americký senátor Bernie Sanders ve středu ukončil kampaň na demokratického kandidáta do nadcházejících prezidentských voleb. V konferenčním hovoru to oznámil svému volebnímu týmu, informovala agentura Reuters.

V prezidentských volbách se tak proti Donaldu Trumpovi postaví bývalý viceprezident Joe Biden.

před 41 minutami

Afghánistán propustil 100 vězňů z Tálibánu, jde o jednu z podmínek mírové dohody

Afghánská vláda ve středu propustila 100 vězněných příslušníků radikálního hnutí Tálibánu. Prohlásila, že jde o část 5000 vězňů, kteří mají být propuštěni na základě dohody, kterou v únoru podepsal Tálibán se Spojenými státy. Představitelé Tálibánu nicméně uvedli, že zatím neověřili, zda jde o vězně, kteří byli na seznamu předaném Washingtonu během jednání, napsala agentura AP.

Vzájemné předání vězňů představuje jeden z hlavních bodů mírových rozhovorů v Afghánistánu, jejichž cílem je ukončit desítky let trvající ozbrojený konflikt v zemi. Afghánská vláda se na výměně vězňů s Tálibánem domluvila minulý týden při prvním přímém vyjednávání mezi těmito dvěma stranami po 18 letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy