Tragédie na Kladensku. Střelbu přežil z celé rodiny jen kojenec

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 11. 2020 15:26
Tři lidé zemřeli v sobotu podvečer zřejmě při střelbě v rodinném domě v obci Líský na Kladensku. Pravděpodobný pachatel byl na místě nalezen mrtvý, v domě bylo i živé malé dítě, řekla novinářům na místě policejní mluvčí Markéta Johnová. Podle prvotních informací jde o rodinnou tragédii. Policejní vyšetřování pokračuje, vyšetřovatelé zjišťují další okolnosti.
Vyšetřovatelé na místě činu.
Vyšetřovatelé na místě činu. | Foto: ČTK

Policisté v sobotu na místě nalezli mrtvého muže, kterého později označili za pravděpodobného pachatele, a další dvě mrtvé. Podle prvotních informací se mohlo jednat o manželku a dceru, pozdě večer policejní mluvčí Markéta Johnová uvedla, že se jednalo o dvě ženy, pravděpodobně manželku a tchyni.

Dcera je v pořádku, protože byla u svého biologického otce. Přežilo i druhé dítě, kterému je nyní teprve několik týdnů. Záchranná služba jej odvezla do nemocnice, v ohrožení života není.

Muž, který v Líském na Kladensku pravděpodobně zastřelil svou ženu, tchyni a pak sebe, je příslušníkem vězeňské služby. ČTK to v neděli potvrdila její mluvčí Petra Kučerová. Vyšetřování celého případu dál pokračuje. "Případ si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS)," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová. Podrobnosti o vyšetřování nebude podle ní GIBS zatím sdělovat. 

Svědci v sobotu uvedli, že po 17. hodině slyšeli zvuky připomínající intenzivní střelbu. Tragédie se ale možná stala už dříve. Podle informací ČTK se neustávající dětský pláč třítýdenního miminka ozýval z domu minimálně už v odpoledních hodinách, ale k neštěstí mohlo dojít už v pátek.

V obci dnes vyvěsili černý prapor a u objektu, kde se tragédie stala, jsou zapálené svíčky.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy