Tejc zřejmě bude náměstkem. Pomůže mi prosazovat zákony a čelit lobbistickým tlakům, řekl Pelikán

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
Aktualizováno 18. 12. 2017 18:56
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán Aktuálně.cz potvrdil, že by se bývalý sociální demokrat Jeroným Tejc měl stát jeho politickým náměstkem.
Jeroným Tejc.
Jeroným Tejc. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Jeroným Tejc míří na ministerstvo spravedlnosti. Šéf resortu Robert Pelikán (ANO) Aktuálně.cz potvrdil, že by se bývalý sociální demokrat měl stát jeho politickým náměstkem.

"Je to někdo, kdo má dlouholetou přímou zkušenost z vysoké politiky i z mé oblasti, a zároveň někdo, kdo v tuto chvíli nemá politické angažmá a není ve službách žádné strany," vysvětlil Aktuálně.cz ministr, proč si za svého náměstka vybral právě někdejšího rebela z ČSSD.

Tejc, kterého zná ze sněmovního ústavně právního výboru, by se podle Pelikána měl starat o prosazování nových zákonů. "Mohla by to být protiváha lobbistickým tlakům," dodal. 

Ministr uvažuje o tom, že Tejce do funkce jmenuje počátkem nového roku, zatím se ale podle svých slov definitivně nerozhodl. 

Tejc, o jehož možném angažmá na ministerstvu spravedlnosti informoval o víkendu server Lidovky.cz, koncem listopadu oznámil odchod z ČSSD. Vystudovaný právník vystupoval jako kritik expremiéra Bohuslava Sobotky či úřadujícího šéfa strany Milana Chovance.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy