Tejc zřejmě bude náměstkem. Pomůže mi prosazovat zákony a čelit lobbistickým tlakům, řekl Pelikán

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
Aktualizováno 18. 12. 2017 18:56
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán Aktuálně.cz potvrdil, že by se bývalý sociální demokrat Jeroným Tejc měl stát jeho politickým náměstkem.
Jeroným Tejc.
Jeroným Tejc. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Jeroným Tejc míří na ministerstvo spravedlnosti. Šéf resortu Robert Pelikán (ANO) Aktuálně.cz potvrdil, že by se bývalý sociální demokrat měl stát jeho politickým náměstkem.

"Je to někdo, kdo má dlouholetou přímou zkušenost z vysoké politiky i z mé oblasti, a zároveň někdo, kdo v tuto chvíli nemá politické angažmá a není ve službách žádné strany," vysvětlil Aktuálně.cz ministr, proč si za svého náměstka vybral právě někdejšího rebela z ČSSD.

Tejc, kterého zná ze sněmovního ústavně právního výboru, by se podle Pelikána měl starat o prosazování nových zákonů. "Mohla by to být protiváha lobbistickým tlakům," dodal. 

Ministr uvažuje o tom, že Tejce do funkce jmenuje počátkem nového roku, zatím se ale podle svých slov definitivně nerozhodl. 

Tejc, o jehož možném angažmá na ministerstvu spravedlnosti informoval o víkendu server Lidovky.cz, koncem listopadu oznámil odchod z ČSSD. Vystudovaný právník vystupoval jako kritik expremiéra Bohuslava Sobotky či úřadujícího šéfa strany Milana Chovance.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Kubová postoupila na plaveckém ME do semifinále znakařské padesátky

Simona Kubová postoupila na mistrovství Evropy v Budapešti do večerního semifinále znakařské padesátky. Devětadvacetiletá olympionička obsadila v dopoledních rozplavbách časem 28,30 sekundy dvanácté místo.

Těsně za postupem do semifinále zůstali na motýlkářské dvoustovce Ondřej Gemov a Adam Hlobeň. Gemov obsadil časem 1:58,19 devatenácté místo a je prvním náhradníkem, Hlobeň skončil na 21. místě (1:58,57).

Třetí český motýlkář Sebastian Luňák byl na dvoustovce devětadvacátý. Jan Micka obsadil v rozplavbě na 1500 metrů volný způsob výkonem 15:28,10 minuty 14. místo a na finálovou osmičku nestačil. Kristýna Horská skončila na prsařské stovce čtyřicátá.

Další zprávy