reklama
 
 

Tejc má být novým politickým náměstkem ministra Pelikána. Oba zatím ale mlčí

17. 12. 2017 19:38
Politickým náměstkem ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) se má stát bývalý poslanec ČSSD Jeroným Tejc. Tejc na konci listopadu oznámil, že po 20 letech odchází ze sociální demokracie. S informací přišel server Lidovky.cz.

Praha - Politickým náměstkem ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) se má stát bývalý poslanec ČSSD Jeroným Tejc.

S odkazem na zdroje blízké vedení hnutí ANO o tom v neděli informoval server Lidovky.cz. Pelikán ani Tejc na dotazy, zda mohou tuto informaci potvrdit, nereagovali.

Tejc na konci listopadu oznámil, že po 20 letech odchází ze sociální demokracie. Odchod zdůvodnil tím, že širší vedení strany odmítlo odpovědnost za debakl v říjnových volbách do Sněmovny a neumožní změnu politiky ČSSD. Jihomoravský politik patřil mezi oponenty bývalého premiéra Bohuslava Sobotky a úřadujícího předsedy ČSSD Milana Chovance.

Tejc byl po volbách do Sněmovny v říjnu 2013 účastníkem tajné schůzky některých členů vedení ČSSD s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, po které se část vedení strany postavila proti předsedovi strany Sobotkovi.

Po takzvaném lánském puči Sobotka svoji pozici uhájil a někteří účastníci schůzky přišli o funkce ve vedení strany či ve Sněmovně. Tejc tehdy opustil funkci předsedy poslaneckého klubu ČSSD.

Na konci letošního března Tejc oznámil, že už nebude kandidovat v říjnových sněmovních volbách. Řekl, že nesouhlasí s některými názory znovuzvoleného vedení strany a po vypršení poslaneckého mandátu fakticky odejde z aktivní politiky. 

Podívejte se na rozhovor o povolební situaci v ČSSD:

ČSSD ve volbách poškodilo vymezení se vůči Andreji Babišovi se kterým předtím čtyři roky vládla. Do strany bych vstoupil, kdybych cítil podporu členů. | Video: Daniela Drtinová

autor: ČTK | 17. 12. 2017 19:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama