Série odchodů z ČSSD pokračuje. Podívejte se, které známé tváře v poslední době stranu opustily

Martina Heroldová Martina Heroldová
Aktualizováno 27. 4. 2017 21:30
Ze sociální demokracie odešli v tomto volebním období už čtyři poslanci. Posledním z nich byl Jiří Koskuba, předtím stranu opustili Josef Novotný, Pavlína Nytrová či Marie Benešová. Konec v politice ohlásil také Jeroným Tejc. Všichni zdůvodnili svůj odchod tím, že nesouhlasí s tím, kam se v současnosti strana ubírá, nebo nejsou spokojeni s jejím vedením. Své mandáty však nesložili a do konce volebního období je budou vykonávat bez příslušnosti ke straně.
Poslanec ČSSD Jiří Koskuba.
Poslanec ČSSD Jiří Koskuba. | Foto: ČTK

Jiří Koskuba

Nejnověji opouští ČSSD poslanec Jiří Koskuba. Původním povoláním lékař a primář interního oddělení Nemocnice Na Bulovce působil nejprve jako náměstek ministra zdravotnictví, poté se za ČSSD dostal do Poslanecké sněmovny. Koncem dubna ohlásil svůj odchod ze strany. Nesouhlasí se současným směřováním strany a nechce se podílet na jejím volebním neúspěchu. Mandát poslance si ponechá a zůstane také v poslaneckém klubu ČSSD.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Nové boje mezi Izraelem a Gazou mají téměř 50 obětí

Bilance obětí izraelských náletů na Pásmo Gazy podle nového sdělení ministerstva zdravotnictví v této palestinské enklávě vystoupala na 43, včetně 13 dětí a tří žen. Na izraelské straně si raketová palba z Gazy v úterý a v noci na středu vyžádala šest mrtvých, včetně tří žen a dítěte, píše agentura AP.

Při izraelských náletech, které začaly poté, co radikální hnutí Hamás a jeho spojenci v pondělí z Gazy začali odpalovat rakety do Izraele, bylo podle ministerstva v Gaze zraněno téměř 300 lidí. Desítky zraněných byly hlášeny také v Izraeli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy