Mimořádná zpráva

Spratek Zeman a evropské Guantánamo. Kandidáti odpovídali čtenářům Aktuálně.cz

Domácí Domácí
8. 10. 2016 14:24
Sérii online rozhovorů s kandidáty do krajů i do Senátu připravila pro čtenáře redakce Aktuálně.cz. Některé otázky se týkaly budoucího směřování Česka, další čtenáři chtěli znát recept na řešení problémů v jejich regionu, jiné zajímaly čistě osobní perličky ze života kandidátů. Pročtěte si, jak si zpovídané osobnosti s vašimi dotazy poradily.
Vratislav Mynář
Vratislav Mynář | Foto: DVTV

Prověrku nepotřebuji, řekl čtenářům kancléř Mynář

Na případ jeho zamítnuté bezpečnostní prověrky, ale i na prezidenta Miloše Zemana se ptali čtenáři Aktuálně.cz hradního kancléře Vratislava Mynáře, který v krajských volbách kandiduje za Stranu práv občanů ve Zlínském kraji. "Provází vás řada kauz," vytkl kancléři jeden ze čtenářů. "Myslíte zřejmě řadu 'kauz', které vykonstruovala média. Ano, tyto mám takzvaně na háku, protože nejsou pravdivé," odpověděl Mynář.

Řekl také, že bezpečnostní prověrka na stupeň přísně tajné není podmínkou pro výkon jeho funkce a zdůraznil, že ji na stejné pozici neměl ani jeden z jeho předchůdců Karel Schwarzenberg. "Ale u toho vám to zřejmě tolik nevadí," ohradil se. Dodal, že je držitelem prověrky na stupeň vyhrazené, která mu však neumožňuje účast na Bezpečnostní radě.

Čtenáři se ptali i na opětovnou kandidaturu prezidenta Miloše Zemana. "Pořád stejná odpověď – pan prezident se vyjádří v březnu roku 2017," napsal Mynář a zároveň dodal: "Já bych byl rád, aby tuto zemi vedl i nadále." V případě, že by Zeman svůj post neobhájil, z Hradu by Mynář odešel. "V momentě, kdy odejde on, končím i já."

 

Právě se děje

Další zprávy