Spolupráce s ďáblem, nebo poslední šance vzkřísit stranu? ČSSD štěpí názor na Babiše

Kateřina Frouzová Michal Polák Radek Bartoníček Kateřina Frouzová, Michal Polák, Radek Bartoníček
21. 5. 2018 5:30
Z ankety Aktuálně.cz mezi starosty, radními, poslanci i řadovými členy ČSSD plyne, že je strana rozdělená. Polovina sociálních demokratů odmítá jít do vlády a hnutím ANO a jejich trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem. Druhá půlka do koalice chce. V dotazníku se padesát členů postavilo proti spolupráci s ANO a čtyřicet sedm bylo pro vstup do kabinetu. Přečtěte si odpovědi vybraných respondentů.
Foto: Zbyněk Pecák

Pro vládu. Vyjednali jsme dobrá ministerstva

Petr Štefek (radní Prahy 11): "Dvě klíčová ministerstva, která se dotýkají běžného života většiny občanů, budou v odpovědnosti ČSSD, tedy vnitro a MPSV. Toto považuji za důležité. ČSSD tak bude moci aktivně hájit sociálnědemokratické hodnoty. Obecně si myslím, že toto bude nová zkušenost na vládní úrovni. Vedení ČSSD by se mělo důkladně zaměřit i na personální obsazení ministerstev. Pokud nebudou ministři za ČSSD kompetentními partnery, poškodí to výrazně renomé ČSSD i do budoucna."

Zdeněk Kotouš (předseda ČSSD v Kutné Hoře): "Dle dostupných podkladů jsou vyjednané podmínky pro vstup do menšinové vlády dostačující - už s přihlédnutím na volební výsledek. S výběrem ministerstev nemám sebemenší problém, spíše jde o to, aby se opravdu tvrdě pracovalo pro občany tohoto státu a řešily se jejich požadavky a problémy. To je důležitější než výběr ministerstev."

 

Právě se děje

Další zprávy