Spolupráce s ďáblem, nebo poslední šance vzkřísit stranu? ČSSD štěpí názor na Babiše

Kateřina Frouzová Michal Polák Radek Bartoníček Kateřina Frouzová, Michal Polák, Radek Bartoníček
21. 5. 2018 5:30
Z ankety Aktuálně.cz mezi starosty, radními, poslanci i řadovými členy ČSSD plyne, že je strana rozdělená. Polovina sociálních demokratů odmítá jít do vlády a hnutím ANO a jejich trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem. Druhá půlka do koalice chce. V dotazníku se padesát členů postavilo proti spolupráci s ANO a čtyřicet sedm bylo pro vstup do kabinetu. Přečtěte si odpovědi vybraných respondentů.
Foto: Jakub Plíhal

Pro vládu s ANO. Poslední šance na vzkříšení

Libor Zahradník (zastupitel Českého Krumlova): "Jsem pro vstup ČSSD do menšinové vlády s ANO vedené premiérem Babišem, vstup do vlády je poslední šance ČSSD na vzkříšení zmrtvýchvstání před propadem do hlubin politického zapomnění. Jakékoliv dosud známé vyjednané podmínky považuji za nadstandardní. Strana, která získala ve volbách 7,29 % voličských hlasů, by měla mít v koalici hlas poradní, nikoliv rozhodující. Proto jsou úvahy o počtu ministerských postů a výběr ministerstev bezpředmětné."

"Šesté nejmenší parlamentní straně s aktuálně marginálním politickým a mediálním vlivem se podařilo vyjednat na hubený 7% volební výsledek a 15 poslanců malý zázrak - třetinové zastoupení ve vládě včetně klíčových resortů, což nám umožní realizovat sociálnědemokratický program pro naše voliče i celou zemi."

 

Právě se děje

před 8 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 9 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy