CVVM: Volby do Sněmovny by vyhrálo hnutí ANO před ČSSD, komunisté a ODS si pohoršili

ČTK ČTK
25. 2. 2016 15:23
V případě, že by se v únoru konaly volby do Poslanecké sněmovny, vyhrálo by hnutí ANO se ziskem 27 procent hlasů, meziměsíčně si o jeden procentní bod pohoršilo. Na druhém místě by se umístila ČSSD, jež by získala stejně jako v lednu 24,5 procenta hlasů. Do Sněmovny by se probojovali ještě komunisté, občanští demokraté, TOP 09 a lidovci. Předpokládaná volební účast by v únoru dosáhla 61 procent. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.
Volby, ilustrační foto
Volby, ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Volby do Sněmovny by v únoru vyhrálo hnutí ANO se ziskem 27 procent hlasů, meziměsíčně si o jeden procentní bod pohoršilo. Druhá ČSSD by nyní získala stejně jako v lednu 24,5 procenta hlasů. Do Sněmovny by se dostali ještě komunisté, občanští demokraté, TOP 09 a lidovci. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

KSČM si v únoru pohoršila o 1,5 procentního bodu, hlas by jí dalo 14 procent voličů. ODS klesla o půl procentního bodu na 8,5 procenta. TOP 09 i lidovce by volilo shodně sedm procent lidí. Pro TOP 09 to znamená meziměsíčně zlepšení o půl procentního bodu, lidovci by si polepšili o procentní bod.

Další současné sněmovní strany, tedy Úsvit - Národní koalice a Svoboda a přímá demokracie, které sázejí na protiimigrantské téma, by se do dolní komory nedostaly. Podle CVVM by SPD získala dvě procenta a Úsvit procento hlasů. Tři procenta by získali Piráti a také Strana zelených.

Předpokládaná volební účast by v únoru dosáhla 61 procent. V posledních volbách v říjnu 2013 přišlo hlas odevzdat 59,5 procenta voličů.

 

Právě se děje

Další zprávy