Mladé mamince zamítli lék na roztroušenou sklerózu. Místo péče o syna bojuje o život

Anežka Táborská s ročním synem Václavem.
Pavel Táborský se svojí tehdy ještě přítelkyní Anežkou.
Milovali výlety, cestování, cyklovyjížďky. Tady jsou na dovolené v červenci 2016.
To už Anežka čtyři roky bojovala s roztroušenou sklerózou.
V srpnu 2017 následovala svatba.
Foto: pomuzuanezce.cz
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 15. 11. 2020 9:08
Anežka je mladá maminka trpící roztroušenou sklerózou. Zdravotní pojišťovna jí už druhým rokem odmítá hradit lék Lemtrada, který je pro ni podle lékařů nejvhodnější. Její stav se drasticky zhoršil. Od dubna 2020 je upoutaná na invalidní vozík s podporou hlavy. Její rodina poprosila o pomoc veřejnost, peníze na první dávku léku se podařilo vybrat za jediný den. Anežka se dočkala léčby.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Zdroje blízké britské vládě: uzavření obchodní dohody s EU má stále jen asi poloviční šanci na úspěch

 Podle nejmenovaných zdrojů z britské vlády, na které se odvolávají stanice BBC a list The Guardian, jsou šance na to, že se podaří vyjednat smlouvu o vztazích Británie s Evropskou unií, jen asi 50 na 50. Poté, co se Londýn s Bruselem po týdnu vyčerpávajících jednání nedokázaly dohodnout, bude dnes odpoledne o situaci telefonicky mluvit přímo šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová s britským premiérem Borisem Johnsonem.

Británie z Evropské unie odešla letos 31. ledna a na Silvestra skončí přechodné období. Podle zdrojů v EU bodem sváru zůstává otázka přístupu rybářů z EU do britských vod, pravidel hospodářské soutěže a dohledu nad řešením sporů. 

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 16 minutami

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, lámal stromy a odřízl tisíce domácností od elektřiny

Silný vítr v noci a během sobotního dopoledne v několika krajích zkomplikoval dopravu a zaměstnal hasiče, kteří odstraňovali hlavně stromy popadané na silnice, železniční tratě, chodníky, automobily či elektrické dráty. Nejsilnější poryvy zaznamenali meteorologové brzo ráno na Sněžce, kde vítr foukal v nárazech rychlostí až 166 kilometrů za hodinu. Kvůli poruchám na elektrickém vedení byly ráno tisíce domácností bez elektřiny, nejvíc - přes 20 tisíc odběrných míst - v Pardubickém kraji.

Aktuální výstraha meteorologů na silný vítr se od neděle rozšíří na většinu republiky s výjimkou většiny západních Čech, foukat má až do pondělního rána. Největší nebezpečí hrozí ve Frýdlantském výběžku na severu Čech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy