Prymula si živnost založil k 17. červnu letošního roku. Jedním z uvedených oborů činnosti je i "výroba zdravotnických prostředků". Tedy například roušek či respirátorů, které Prymula od jara prosazoval jako prostředek v boji proti koronaviru.
"Ctím presumpci neviny, ale pan Prymula by měl ke vší úctě k jeho osobě vyvrátit podezření, že je ve střetu zájmů," reagoval europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09).
Prymula ale souvislost popírá. "Žádný zdravotnický materiál nevyrábím. Nevyrábím nic. Mám to proto, abych mohl třeba přednášet," prohlásil pro server TN.cz. "Dezinfekci ani roušky vyrábět nehodlám. Nepřipadá to v úvahu," řekl serveru iDnes.cz.
Živnostenské oprávnění platí vedle výroby zdravotnických prostředků také pro poradenskou a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků, pro výzkum a vývoj a pro mimoškolní výchovu a vzdělávání, pořádání kurzů a školení včetně lektorské činnosti.
Prymula po březnovém vypuknutí epidemie koronaviru v Česku řídil Ústřední krizový štáb, od konce března stál v čele Centrálního řídícího týmu covid-19, který měl na starosti projekt chytré karantény, kapacity nemocnic, laboratoří či testování nakažených. Od 25. května spadá chytrá karanténa pod ministerstvo zdravotnictví. Vládním zmocněncem pro vědu a výzkum ve zdravotnictví je Prymula od počátku června, na Úřad vlády se přesunul z ministerstva zdravotnictví, kde do konce května působil jako náměstek ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.