Proč zemřel řidič MHD, řekne policie až za týdny

Kristina Winklerová, Veronika Šmausová
23. 9. 2009 13:50
Praha - Policie vyslechla na svobodě mladého muže, kterého podezírá z pondělního zabití řidiče autobusu MHD. Co mladík vypověděl ale policie tají.
Foto: Policie ČR

"Výslech již proběhl, ale nemáme oprávnění uvolňovat informace. Vzhledem k presumpci neviny se mi to jeví jako zbytečné," odbyla dotaz Aktuálně.cz pražská policejní mluvčí Iva Žahourková.

Výpovědi svědků, kteří v okamžiku incidentu autobusem cestovali, se liší. Mladíkova verze je proto pro vyšetřování pondělního incidentu klíčová.

Podle některých pasažérů se řidič autobusu na lince 198 zranil při pádu v průběhu potyčky s devětadvacetiletým opilým Pražanem, který chtěl uvnitř vozu kouřit cigaretu.

Jiní svědkové ale vypověděli, že se řidičovi udělalo nevolno a upadl bez přičinění opilého mladíka.

Případ policie uzavře až za několik týdnů

Předběžná pitva cizí zavinění smrti 54letého řidiče neprokázala, a tak nyní policisté čekají na vyjádření soudního znalce.

"Porovná lékařskou dokumentaci a teprve pak budeme moci případ uzavřít," vysvětlila Žahourková. Vzhledem k vytížení soudních znalců se tak vyšetřování může protáhnout ještě o několik týdnů.

Incident, který se odehrál v pondělí večer na konečné autobusu Sídliště Písnice, není ojedinělý. Podle statistik dojde ročně asi k dvaceti útokům, po nichž řidič skončí v pracovní neschopnosti.

Odboráři dopravního podniku proto volají po větší součinnosti s městskou i státní policií a magistrátem. Prozatím však ale podle předsedy odborářů Petra Pulce jen přibude řidičů, kteří s sebou budou vozit pepřový sprej.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy