Proč zemřel řidič MHD, řekne policie až za týdny

Kristina Winklerová, Veronika Šmausová
23. 9. 2009 13:50
Praha - Policie vyslechla na svobodě mladého muže, kterého podezírá z pondělního zabití řidiče autobusu MHD. Co mladík vypověděl ale policie tají.
Foto: Policie ČR

"Výslech již proběhl, ale nemáme oprávnění uvolňovat informace. Vzhledem k presumpci neviny se mi to jeví jako zbytečné," odbyla dotaz Aktuálně.cz pražská policejní mluvčí Iva Žahourková.

Výpovědi svědků, kteří v okamžiku incidentu autobusem cestovali, se liší. Mladíkova verze je proto pro vyšetřování pondělního incidentu klíčová.

Podle některých pasažérů se řidič autobusu na lince 198 zranil při pádu v průběhu potyčky s devětadvacetiletým opilým Pražanem, který chtěl uvnitř vozu kouřit cigaretu.

Jiní svědkové ale vypověděli, že se řidičovi udělalo nevolno a upadl bez přičinění opilého mladíka.

Případ policie uzavře až za několik týdnů

Předběžná pitva cizí zavinění smrti 54letého řidiče neprokázala, a tak nyní policisté čekají na vyjádření soudního znalce.

"Porovná lékařskou dokumentaci a teprve pak budeme moci případ uzavřít," vysvětlila Žahourková. Vzhledem k vytížení soudních znalců se tak vyšetřování může protáhnout ještě o několik týdnů.

Incident, který se odehrál v pondělí večer na konečné autobusu Sídliště Písnice, není ojedinělý. Podle statistik dojde ročně asi k dvaceti útokům, po nichž řidič skončí v pracovní neschopnosti.

Odboráři dopravního podniku proto volají po větší součinnosti s městskou i státní policií a magistrátem. Prozatím však ale podle předsedy odborářů Petra Pulce jen přibude řidičů, kteří s sebou budou vozit pepřový sprej.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy