Potyčka s pasažérem v pražské MHD stála řidiče život

Report
22. 9. 2009 10:00
Praha - Smrtí řidiče MHD vyvrcholil v pondělí večer incident na pražském sídlišti Písnice. Šofér se dostal do sporu s cestujícím, který chtěl v autobuse kouřit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jiří Kropáček

Incident se odehrál kolem půl deváté na konečné autobusů.

Podle prvotních informací se 54letý řidič autobusu číslo 198 popral s 30letým podnapilým pasažérem.

Poslední napadení v MHD

V dubnu 2005 skončil v nemocnici řidič autobusu v Ostravě, jehož napadl vandal. Mladík ničil interiér vozu.

V témže měsíci se do konfliktu s agresivním cestujícím dostal pražský řidič tramvaje, jemuž útočník zlomil obě ruce. Mladík napadl řidiče po výzvě, aby uvolnil dveře soupravy.

V září 2005 policie zadržela tři mladíky, kteří údajně zbili pražského řidiče tramvaje a způsobili mu těžké zranění páteře.

V březnu 2006 čtyři mladí lidé napadli v noci řidiče pražské tramvaje v Revoluční ulici. Řidiče při potyčce někdo ze skupiny bodl do hrudníku.

V říjnu 2007 v centru Prahy napadli dva cestující řidiče tramvaje. Muž utrpěl zranění a skončil v nemocnici.

V květnu 2008 na šoféra trolejbusu v Plzni údajně zaútočili v centru města dva mladíci. Řidiče, který chtěl muže vykázat z trolejbusu, napadli pěstí.

V červnu téhož roku způsobil agresivní muž lehké zranění řidiči autobusu ostravské MHD, který jej chtěl vykázat z autobusu čekajícího na konečné.

red, čtk

Mluvčí pražské policie Alena Zoulová o několik desítek minut později informace upřesnila. "Nenazývala bych to rvačkou, ale okolnosti incidentu stále vyšetřujeme," řekla deníku Aktuálně.cz.

Potvrdila nicméně, že došlo ke konfliktu. "Při něm se mělo řidiči udělat nevolno a měl se sesunout k zemi," řekla Aktuálně.cz krátce po 22. hodině. Upozornila ale, že se jedná pouze o předběžné informace.

Bližší informace policisté neměli ani v úterý a stále čekají na výsledky pitvy, které by měly být známy odpoledne.

"Muž utrpěl zranění hlavy a při následném pádu nastalo bezvědomí," přiblížila zásah zdravotníků mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. "Došlo k náhlé zástavě oběhu a ani po 40minutové resuscitaci se nepodařilo obnovit životní funkce," dodala.

Informace z místa činu byly rozporuplné, podle svědků je ale jisté jedno: spor mezi obětí a - údajně opilým - cestujícím se strhl kvůli cigaretě.

"Řidič se snažil pasažéra vystrčit ze dveří ven. On mu dal ránu a řidič spadnul," tvrdil idnes.tv přímo na místě jeden ze svědků.

Podle jiných svědků z místa však pasažér policii tvrdil, že se jen snažil bránit.

První pomoc se řidiči pokusila poskytnout hlídka strážníků, která jela kolem. "Viděli řidiče, který měl zranění mimo jiné na hlavě a chroptěl," sdělil tn.cz náměstek ředitele pražské městské policie Ludvík Klema.

Reportéři z místa tvrdili, že cestující se snažil uniknout, ale kolem projížděla shodou okolností policejní hlídka.

Ta údajného agresora zadržela. "Jde o 30letého česky hovořícího muže," vysvětlila v pondělí v noci Aktuálně.cz Zoulová s tím, že policie dál vyslýchá svědky.

 

Právě se děje

před 7 minutami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Trump možná omilostní svého exporadce Michaela Flynna

Prezident USA Donald Trump se chystá omilostnit svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Napsal to server Axios s odvoláním na dva nejmenované zdroje seznámené se situací. Flynnovo jméno má podle nich figurovat na seznamu milostí, jež Trump hodlá udělit do 20. ledna, kdy jej ve funkci podle projekcí médií nahradí demokrat Joe Biden.

Udělení milosti Flynnovi by bylo vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry, která má kořeny v počátcích Trumpovy administrativy a souvisí s vyšetřováním údajné spolupráce republikánovy kampaně s Ruskem před volbami z roku 2016.

Zdroj: ČTK
Další zprávy