reklama
 
 

Požár areálu v Úvalech, škoda 8 milionů

24. 1. 2006 16:06
Úvaly u Prahy - Požár zachvátil dnes ráno jednu z budov v areálu bývalého cukrovaru v Úvalech u Prahy. O heň na místě stále kontroluje14 hasičských jednotek ze Středočeského kraje a Prahy.

Ve 12:30 byl oheň v areálu pod kontrolou a hasiči již jen hlídali spáleniště. Odpoledne měl budovu prohlédnout statik.

"Asi před půl hodinou jsem vystřídali hasiče, kteří tam mrznou od rána," uvedla v jedenáct dopoledne mluvčí středočeských hasičů Lenka Junková. Oheň je nyní podle jejích slov již pod kontrolou.

Hasiči se podle ní o požáru dověděli v 06:37. Po příjezdu na místo už byla střecha budovy, ve které se nacházely tři autoservisy a autovrakoviště zcela v plamenech. Další podrobnosti zatím mluvčí neměla.

Škoda byla předběžně odhadnuta na osm milionů korun. "To se ale může změnit," uvedla Junková.

Podle hasičů není v objektu cukrovarnická technika, ale neschválená autodílna, která se v objektu podle slov mluvčí možná nachází. "Vedle hořícího objektu je autobazar, ten se snaží hasiči ochránit," uvedla Junková.

Podle informací ČTK byl provoz cukrovaru zrušen už před válkou a sídlilo v něm dříve zemědělské zásobování a nákup. Nyní
vlastní jednotlivé objekty různí majitelé. V budově, která vzplála, byl menší pneuservis, část využíval autodopravce jako
sklad a v další části se dříve prodávaly chovatelské potřeby. Podle svědka události měli hasiči v 08:30 už oheň pod kontrolou.

#reklama

autor: ČTK, ven | 24. 1. 2006 16:06

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama