Požár areálu v Úvalech, škoda 8 milionů

ČTK, ven
24. 1. 2006 16:06
Úvaly u Prahy - Požár zachvátil dnes ráno jednu z budov v areálu bývalého cukrovaru v Úvalech u Prahy. O heň na místě stále kontroluje14 hasičských jednotek ze Středočeského kraje a Prahy.

Ve 12:30 byl oheň v areálu pod kontrolou a hasiči již jen hlídali spáleniště. Odpoledne měl budovu prohlédnout statik.

"Asi před půl hodinou jsem vystřídali hasiče, kteří tam mrznou od rána," uvedla v jedenáct dopoledne mluvčí středočeských hasičů Lenka Junková. Oheň je nyní podle jejích slov již pod kontrolou.

Hasiči se podle ní o požáru dověděli v 06:37. Po příjezdu na místo už byla střecha budovy, ve které se nacházely tři autoservisy a autovrakoviště zcela v plamenech. Další podrobnosti zatím mluvčí neměla.

Až do poledne bojovali hasiči s požárem budovy bývalého cukrovaru v Úvalech u Prahy.
Až do poledne bojovali hasiči s požárem budovy bývalého cukrovaru v Úvalech u Prahy. | Foto: www.pozary.cz

Škoda byla předběžně odhadnuta na osm milionů korun. "To se ale může změnit," uvedla Junková.

Podle hasičů není v objektu cukrovarnická technika, ale neschválená autodílna, která se v objektu podle slov mluvčí možná nachází. "Vedle hořícího objektu je autobazar, ten se snaží hasiči ochránit," uvedla Junková.

Až do poledne bojovali hasiči s požárem střechy bývalého cukrovaru v Úvalech u Prahy.
Až do poledne bojovali hasiči s požárem střechy bývalého cukrovaru v Úvalech u Prahy. | Foto: Miroslav Kosmata

Podle informací ČTK byl provoz cukrovaru zrušen už před válkou a sídlilo v něm dříve zemědělské zásobování a nákup. Nyní
vlastní jednotlivé objekty různí majitelé. V budově, která vzplála, byl menší pneuservis, část využíval autodopravce jako
sklad a v další části se dříve prodávaly chovatelské potřeby. Podle svědka události měli hasiči v 08:30 už oheň pod kontrolou.

#reklama

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy