"Dermoplastický preparát Súdána nám bude neustále připomínat, že nás budou budoucí generace soudit, pokud nevynaložíme potřebné úsilí pro záchranu ohrožených druhů," uvedla keňská ministryně cestovního ruchu Peninah Malonzaová. Jménem keňské vlády poděkovala Česku, Německu i Itálii za spolupráci i za zkoumání nových vědeckých metod, jak zachránit tento druh nosorožce před vyhynutím.
Nosorožec severní bílý je považován za nejvzácnějšího velkého savce na světě. V letech 1975 až 2009 byl Súdán k vidění v Zoo Dvůr Králové. Pak se vrátil do Afriky za účelem dalšího rozmnožení, to se ale nezdařilo. Mezitím uhynula další zvířata včetně Nabiré, jediné samice do té doby žijící ještě v Evropě. Nyní zůstaly již jen dvě samice, Súdánova dcera Najin a vnučka Fatu. Obě žijí v Keni.
Původně přitom žili tito nosorožci i v Súdánu, Ugandě či Čadu. Druh nosorožec severní bílý se tak považuje téměř za vyhynulý a vědci se pokoušejí získat potomky pomocí pohlavních buněk, které pocházejí mimo jiné i od Súdána.