Úsvit začal jednat s Konvičkovým blokem o společných volbách

ČTK ČTK
20. 8. 2015 14:31
Představitelé Bloku proti islámu začali uvažovat o vstupu do politiky poté, co se vládní strany vysmály jejich petici proti kvótám pro přijímání uprchlíků.
Předseda Úsvitu Miroslav Lidinský.
Předseda Úsvitu Miroslav Lidinský. | Foto: ČTK

Praha - Sněmovní opoziční strana Úsvit - Národní koalice a iniciativa Blok proti islámu zahájily debatu o společném postupu v krajských a sněmovních volbách.

Vytvoří pracovní skupinu, která bude hledat programové shody a zabývat se principy spolupráce. Novinářům to ve čtvrtek řekli předseda Úsvitu Miroslav Lidinský a představitel bloku Martin Konvička.

Jednání budou pokračovat

"Jsem rád, že z obou stran je zájem v jednáních pokračovat," uvedl Lidinský. Výsledky mohly být známy zkraje druhého zářijového týdne, dodal.

Představitelé Bloku proti islámu začali uvažovat o vstupu na politickou scénu potom, co se podle Konvičky vládní strany vysmály jejich petici proti kvótám pro přijímání uprchlíků.

Se stranou Úsvit - Národní koalice začaly debaty podle Konvičky i díky společné práci na několika zákonech i osobní spolupráci. Ačkoli Konvička očekává, že debata o společném postupu ve volbách nebude bez problému, věří, že po ní vznikne dobrý tým.

Strana Úsvit - Národní koalice navazuje na hnutí Úsvit, které po vnitřních sporech opustil jeho zakladatel Tomio Okamura.

Okamura společně s dalším bývalým členem Úsvitu Radimem Fialou založil vlastní hnutí Svoboda a přímá demokracie. Úsvit ve Sněmovně zastupuje devět poslanců.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy