Konvička chce do politiky, Svobodní spolupráci odmítli

David Kořínek
13. 8. 2015 18:03
Ve středu v DVTV protiislámský aktivista Martin Konvička prohlásil, že chce vstoupit do politiky. Jako možné partnery označil Úsvit a Svobodné, v úvahu prý připadá i vytvoření vlastní strany.
Martin Konvička v DVTV.
Martin Konvička v DVTV. | Foto: DVTV

Praha - Předseda hnutí Blok proti islámu (BPI) Martin Konvička ve středečním rozhovoru DVTV uvedl, že chce vstoupit do politiky. Prvním testem se pro něj mají stát komunální volby, ve kterých chce kandidovat v Českých Budějovicích.

Konvička mluvil o možné spolupráci se zavedenými politickými stranami. "Oficiální jednání jsou tady na pořadu dne s Úsvitem a Svobodnými," řekl Konvička. Mluvčí Strany svobodných občanů to však ve čtvrtek odmítla.

"Svobodní se nevyhýbají komunikaci či spolupráci s jinými politickými stranami. Úvahy o předvolební spolupráci s Blokem proti islámu jsou však mimo realitu," uvedla mluvčí strany Kateřina Kašparová.

S Úsvitem už podle Konvičkových slov BPI jedná. Konkrétní detaily spolupráce ale nezmínil. Rovněž mluvil o ideovém souznění se starostkou Prahy 2 Janou Černochovou (ODS). Jednání s občanskými demokraty jako celkem však popřel.

Tři možnosti kandidatury

"Na stole jsou v podstatě tři možnosti. Jedna je přerod BPI v politickou stranu, druhá je účast řekněme kandidátů BPI jako nezávislých kandidátů na kandidátce některé ze současných stran a třetí je řekněme fúze současných stran, BPI a rebelujících politiků z jiných stran a vznik nějakého nového subjektu," popsal současné možnosti Konvička.

K nadcházejícím senátním volbám se předseda BPI nevyjádřil, naopak krajské volby označil za velice důležité. "Budu kandidovat v Jihočeském kraji. Ještě není plně jasná forma té kandidatury. Krajské volby jsou velice důležité jako takové první měření sil," dodal Konvička.

Na otázky, co by v případě zvolení chtěl prosazovat, Konvička odpovídal vyhýbavě. Své dřívější výroky zpochybňoval a relativizoval. Část svých výroků na sociálních sítích označil za úlety.

Budu kandidovat v krajských volbách, tvrdí Martin Konvička ze spolku Blok proti islámu. Jeho výroky na sociálních sítích jsou prý občas úlety, koncentrační tábory a plyn by použil ve válce s IS. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy