Sobotka po jednání s Babišem: Žádná koaliční krize se nekoná

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 11. 2014 21:22
Bohuslav Sobotka řešil s Andrejem Babišem situaci na ministerstvu zdravotnictví, ale i ve Sněmovně, kde se vládě nedaří prosazovat některé její návrhy.
Foto: Vojtěch Marek

Praha – Střet, který dnes vypukl mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD) nevyvolal koaliční krizi. Po večerním jednání s Babišem to prohlásil premiér Bohuslav Sobotka.  "Myslím si, že máme zájem na tom, aby se situace zklidnila," potvrdil Babiš.

"Já asi neudělám moc velkou radost parlamentní opozici, panu (místopředsedovi TOP 09 Miroslavu) Kalouskovi a ODS, protože žádná koaliční krize se nekoná," řekl Sobotka novinářům. "Potvrdili jsme si, že koalice bude samozřejmě pokračovat," dodal. Připustil však, že atmosféru jednání poněkud ohrozilo to, co se dnes dělo přes den. Babiš například na Twitteru vzkázal Němečkovi z jednání v Bruselu, že by měl nastoupit na psychiatrické a protialkoholní léčení.

"To, co se dnes odehrálo, byla možná určitá špička ledovce, protože tady probíhá diskuse v koalici o tom, jestli je možné uplatnit i připomínky koaličních stran k fungování ministerstva zdravotnictví," řekl Sobotka. "Chceme si ty věci vyříkat," podotkl. Vyslovil se pro to, aby si strany nevyměňovaly vzkazy přes média nebo Twitter.

S Babišem se sejde znovu ve středu ráno před jednáním vlády a na středeční odpoledne svolá koaliční radu. Také na koaliční radě chce jednat o situaci na ministerstvu zdravotnictví, o platech ústavních činitelů a situaci ve Sněmovně.

"Budeme řešit názory jednotlivých koaličních partnerů na ty informace, které odezněly," řekl Babiš. S Němečkem nemá důvod jednat, dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy