Šéf ODS: Nechci vládu za každou cenu

Redakce DOM
8. 8. 2006 15:20
ON-LINE - Dva měsíce prosazoval vládu trojkoalice. Nyní začíná jednat od nuly s ČSSD. V on-line rozhovoru řekl, že stále věří v úspěch své vlády.

Mirek Topolánek se k otázkám čtenářů on-line deníku Aktuálně.cz posadil krátce před druhou hodinou odpolední.

Předem se omluvil za to, že jistě nezvládne odpovědět na všechny dotazy. Během prvních tří minut jich do připraveného formuláře "naskákalo" na třicet, během dalších dvaceti minut pak plných 254 otázek.

Infobox

Sobota Mirka Topolánka

Na mnohé z nich reagoval vtipy - například, když byl tázán, zda nevidí Jiřího Paroubka jako kohouta na cizím smetišti. "Za vtipnější bych pokládal, kdybyste napsal, že Topolánek připomíná slepici, která běhá kolem hnojiště, na kterém sedí kohout Paroubek a slepice Topolánek si pro sebe říká: Ještě tři kola, aby si nemyslel, že jsem úplně prodejná."

Jindy zas přiznal, že se jej po nekonečném vyjednávání o vládě: "už několikrát zmocnil pocit marnosti." Přesto je pevně přesvědčen, že nakonec právě on usedne do premiérského křesla s menšinovou vládou ODS. I když: "Určitě nevstoupíme do vlády za každou cenu," řekl.

Tvrdí, že spolčení s ČSSD v podobě opoziční smlouvy nebo velké koalice je vyloučeno. "ODS je v názoru na nemožnost velké koalice absolutně jednotná a neznám jediného politika ODS, kdo by s praporem velké koalice veřejně vystoupil," řekl v on-line rozhovoru.

Svého politického rivala Jiřího Paroubka nijak ostře nekritizoval. Naopak. "Chtěl bych upozornit na to, že jednou z podmínek, kterou Jiří Paroubek akceptuje, je šetření a došetření korupčních skandálů. V tomto byste mu možná křivdil," reagoval na připomínku, že ČSSD je "banda korupčníků".

ODPOVĚDI MIRKA TOPOLÁNKA ČTĚTE ZDE:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 16 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy