Policie zveřejnila další video z Nelahozevsi, ukazuje pachatele před vraždou a po ní

ČTK ČTK
5. 12. 2018 14:39
Policisté zveřejnili další záběry, zachycují okamžiky před vraždou a po ní v Nelahozevsi na Mělnicku. V pondělí dvojice pachatelů zastřelila na tamější benzince ženu. Na záběrech jsou pachatelé, jak vbíhají do objektu čerpací stanice a vybíhají z něj. Policisté už prověřují zhruba stovku poznatků lidí k případu. Dál vyzývají všechny, kdo se mezi pondělními 2:00 a 3:00 pohybovali v okolí benzinové stanice, aby se policii přihlásili. V úterý to řekl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.
Policie zveřejnila nové video s lupiči, kteří zastřelili ženu v Nelahozevsi | Video: Policie ČR

Stále také trvá výzva cílená na řidiče, kteří mají v autě záznamové zařízení a jeli kolem benzinky po silnici 608 v době, kdy se vražda stala. Policisté nyní podle Chalupy podrobně mapují časový úsek, kdy se pachatelé mohli vyskytovat nejen přímo na místě činu, ale také v jeho okolí.

"Kriminalisté veřejnosti děkují za spolupráci, přesto se na ni opakovaně obrací s žádostí o pomoc, aby se jim ozvali případní další svědci či řidiči, kteří se v inkriminovanou dobu v pondělí 3. prosince v době mezi 02:00 a 03:00 pohybovali ve zmíněné lokalitě a případně si povšimli podezřelých okolností, například výskytu neznámého vozidla, pohybu cizích osob," uvedl Chalupa.

Po vyhodnocení kamerových záznamů a dalších informací policisté pracují s verzí, že benzinovou stanici přepadl smíšený pár. Při loupežném přepadení jeden z pachatelů zastřelil osmapadesátiletou ženu, která na benzince pracovala.

V případě odsouzení hrozí pachateli i výjimečný trest. Co přesně bylo uloupeno, policisté nezveřejnili. Zatím neposkytují ani informace, zda z pumpy zmizely i peníze.

 

Právě se děje

Další zprávy