Policie zabavila v rodinném domě u Přelouče i jinde v zemi zbraně a výbušniny

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 30. 9. 2015 20:53
Policie z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu ve středu zasahovala po celé republice kvůli nedovolenému ozbrojování. Například v rodinném domě ve Valech u Přelouče odhalila desítky kilogramů chemikálií a výbušného materiálu. Policie zahájila úkony trestního řízení a zadržela několik podezřelých osob, celá akce trvala až do večera.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Valy (Pardubicko) - Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) na několika místech v republice zasahoval kvůli nedovolenému ozbrojování. Policie našla větší množství zbraní, výbušnin a jedů.

Nebezpečný materiál policisté našli také ve Valech u Přelouče, potvrdil mluvčí speciální policejní jednotky Pavel Hanták. Policie podle něj zahájila úkony trestního řízení a zadržela několik podezřelých osob. Policejní akce trvala ve Valech až do večera.

Máte rádi Aktuálně.cz?

Křišťálová lupa - hlasování pro A.cz

Hlasujte pro nás v internetové anketě Křišťálová Lupa 2015 v kategorii Zpravodajství. Za každý Váš hlas děkujeme!

HLASOVAT MŮŽETE ZDE >>

Podle pardubického hejtmana Martina Netolického zasahovali policisté v rodinném domě na Pardubicku od časných ranních hodin. Našly se tam desítky kilogramů materiálu.

Podle hejtmana nehrozí kontaminace vody, protože chemikálie byly v původních obalech. Kolem 18:00 pyrotechnici za obcí zlikvidovali nalezený nestabilní materiál. Kolem 20:00 již hasiči místo opustili, dům ale nadále střežila policie.

Mluvčí Hanták uvedl, že lidem v okolí domu ve Valech nebezpečí nehrozí. Obyvatele tří blízkých domů policie preventivně evakuovala. Radnice pro ně připravila místnost u tržiště, kde měli k dispozici čaj. Využilo ji však jen minimum lidí, většinou se uchýlili ke svým příbuzným.

V 19:30 se lidé mohli vrátit domů, řekl ČTK starosta Dušan Doležal.

 

Právě se děje

Další zprávy