Policie zabavila v rodinném domě u Přelouče i jinde v zemi zbraně a výbušniny

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 30. 9. 2015 20:53
Policie z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu ve středu zasahovala po celé republice kvůli nedovolenému ozbrojování. Například v rodinném domě ve Valech u Přelouče odhalila desítky kilogramů chemikálií a výbušného materiálu. Policie zahájila úkony trestního řízení a zadržela několik podezřelých osob, celá akce trvala až do večera.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Valy (Pardubicko) - Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) na několika místech v republice zasahoval kvůli nedovolenému ozbrojování. Policie našla větší množství zbraní, výbušnin a jedů.

Nebezpečný materiál policisté našli také ve Valech u Přelouče, potvrdil mluvčí speciální policejní jednotky Pavel Hanták. Policie podle něj zahájila úkony trestního řízení a zadržela několik podezřelých osob. Policejní akce trvala ve Valech až do večera.

Máte rádi Aktuálně.cz?

Křišťálová lupa - hlasování pro A.cz

Hlasujte pro nás v internetové anketě Křišťálová Lupa 2015 v kategorii Zpravodajství. Za každý Váš hlas děkujeme!

HLASOVAT MŮŽETE ZDE >>

Podle pardubického hejtmana Martina Netolického zasahovali policisté v rodinném domě na Pardubicku od časných ranních hodin. Našly se tam desítky kilogramů materiálu.

Podle hejtmana nehrozí kontaminace vody, protože chemikálie byly v původních obalech. Kolem 18:00 pyrotechnici za obcí zlikvidovali nalezený nestabilní materiál. Kolem 20:00 již hasiči místo opustili, dům ale nadále střežila policie.

Mluvčí Hanták uvedl, že lidem v okolí domu ve Valech nebezpečí nehrozí. Obyvatele tří blízkých domů policie preventivně evakuovala. Radnice pro ně připravila místnost u tržiště, kde měli k dispozici čaj. Využilo ji však jen minimum lidí, většinou se uchýlili ke svým příbuzným.

V 19:30 se lidé mohli vrátit domů, řekl ČTK starosta Dušan Doležal.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

před 56 minutami

Končí další časopis Jaromíra Soukupa, poslední Instinkt vyjde v říjnu

Měsíčník Instinkt, který vychází pod vydavatelstvím Empresa Media vlastněným Jaromírem Soukupem, končí. Poslední číslo vyjde v říjnu, informoval server Médiář. Vydavatelství tak hlásí konec už čtvrtého časopisu za poslední rok. Závěrem loňského roku přestaly vycházet magazíny pro mladé Popcorn a Top dívky, letos v létě pak z trhu zmizel i měsíčník Faktor Soukup. Instinkt vznikl v roce 2002 jako týdeník, do vlastnictví Empresy se dostal o devět let později. Letos v květnu se z časopisu stal měsíčník.

Zdroj: Domácí
Další zprávy