Policie zasahovala kvůli kauze České pošty v Babišově firmě

Radek Nohl Radek Nohl
16. 4. 2014 20:45
Státní zástupce navrhuje pro dva obviněné vazbu. Pracovníky firmy Agrotec vyšetřovatelé propustili na svobodu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zasahovali v rámci kauzy Česká pošta i ve firmě, která spadá do koncernu Agrofert.

Policie několik hodin vyslýchala dva zaměstnance firmy a zajistila rovněž řadu dokumentů ke kauze, kterou nyní vyšetřuje.

V tomto případě bylo v úterý nově obviněno šest osob. Dvě z nich - pracovníky České pošty - chce státní zástupce poslat do vazby.

"Odeslal jsem návrh na vzetí do vazby dvou obviněných zástupců zadavatele," řekl Aktuálně.cz dozorující žalobce Zdeněk Matula. Důvodem návrhu je podle něj, že by mohli ovlivňovat nevyslechnuté svědky a pokračovat v trestné činnosti.

Podle České televize se vyšetřování pravděpodobně týká zakázky již z roku 2006. "Podle našich informací šlo o podlimitní zakázku na dodávku pneumatik pro Českou poštu," řekl ČT mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

Zásah v Babišově firmě

Nově podle informací serveru Echo24 policie stíhá také dva zaměstnance firmy Agrotec. Vedení firmy si není vědomé žádného pochybení.

To, že zásah ÚOOZ v areálu firmy v Hustopečích probíhal, potvrdil mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. "Oba zaměstnanci dnes byli propuštěni ze zadržení. Informace o obvinění nemáme," podotkl Hanzelka.

Agrotec patří do koncernu Agrofert Andreje Babiše a do začátku února byl předsedou představenstva šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Policie obviněné vyslýchá

Dozorující státní zástupce Zdeněk Matula již v úterý uvedl, že obvinili dva zástupce obchodní firmy, kteří se podíleli na manipulaci s veřejnou podlimitní zakázkou týkající se autoprovozu České pošty.

Předsedou představenstva firmy Agrotec byl šéf poslanců ANO.
Předsedou představenstva firmy Agrotec byl šéf poslanců ANO. | Foto: Ludvík Hradilek

V této kauze, která se také točí kolem manipulování stavebních zakázek malého rozsahu, je kromě samotné České pošty obviněno již patnáct lidí.

Na seznamu je mimo jiné bývalý zástupce generálního ředitele Richard Soldán nebo bývalý ředitel úseku veřejných zakázek Jiří Kouba.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde, na Twitteru mě najdete zde.

 

Právě se děje

Další zprávy