Policisté na honech zkontrolovali stovky myslivců. Všichni byli střízliví

Domácí Domácí
24. 11. 2016 14:41
V hlavní lovecké sezoně se do lesů vydali nejen myslivci, ale i policisté. Policie ve Středočeském kraji kontrolovala v první půlce listopadu myslivce a účastníky honů, zda nejsou pod vlivem alkoholu a jestli mají všechna potřebná potvrzení. Všech 369 provedených zkoušek na alkohol přitom skončilo s negativním výsledkem. "Je potěšitelné, že ani v jednom případě nebylo provedenými dechovými zkouškami zjištěno požití alkoholických nápojů u žádného účastníka honů," řekl policejní mluvčí Josef Houžvic. Policie ověřovala i to, zda mají lovci platný lovecký lístek, průkaz zbraně, zbrojní průkaz a doklad o zaplaceném pojištění. Ani v tomto případě nezjistila při stovkách kontrol jediné pochybení.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Uzdravený Harden pomohl v NBA Brooklynu k výhře nad San Antoniem

Basketbalista James Harden se po dlouhé pauze vítězně vrátil do sestavy Brooklynu. K výhře 128:116 nad San Antoniem pomohl 18 body, sedmi doskoky a 11 asistencemi.

Harden kvůli zranění vynechal osmnáct zápasů a proti Nets začal jako náhradník, což se mu v NBA stalo poprvé od roku 2012. Na palubovce strávil necelých 26 minut. Nejlepším střelcem Brooklynu byl Landry Shamet, který trefil pět trojek a nasbíral 21 bodů.

Brooklyn nakonec dokráčel k pohodlné výhře, přičemž spolehnout se mohl hlavně na úspěšnost střelby. Téměř 61 procent z pole a 43 procent za tři body.

Nets táhlo osm dvouciferných střelců a v průběhu zápasu měli náskok až 19 bodů. S Hardenem, jenž vynechal 20 z posledních 21 utkání, dosáhli bilance 28-7 a na první Philadelphii ztrácí na východě jen 1,5 zápasu. "Jsme rádi, že je zpět. Dnes jsme ho taky řádně přivítali," těšilo Shameta.

Další zprávy