Policisté na honech zkontrolovali stovky myslivců. Všichni byli střízliví

Domácí Domácí
24. 11. 2016 14:41
V hlavní lovecké sezoně se do lesů vydali nejen myslivci, ale i policisté. Policie ve Středočeském kraji kontrolovala v první půlce listopadu myslivce a účastníky honů, zda nejsou pod vlivem alkoholu a jestli mají všechna potřebná potvrzení. Všech 369 provedených zkoušek na alkohol přitom skončilo s negativním výsledkem. "Je potěšitelné, že ani v jednom případě nebylo provedenými dechovými zkouškami zjištěno požití alkoholických nápojů u žádného účastníka honů," řekl policejní mluvčí Josef Houžvic. Policie ověřovala i to, zda mají lovci platný lovecký lístek, průkaz zbraně, zbrojní průkaz a doklad o zaplaceném pojištění. Ani v tomto případě nezjistila při stovkách kontrol jediné pochybení.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 17 minutami

Trump podal měsíc po volbách další žalobu, chce zneplatnit 200 tisíc hlasů ve Wisconsinu

Kampaň stížností amerického prezidenta Donalda Trumpa na výsledky letošních voleb pokračuje i téměř měsíc po skončení hlasování. Nejvyššímu soudu ve Wisconsinu dnes jeho tým předložil žalobu, která požaduje zneplatnění více než 200 000 hlasovacích lístků, informovala agentura AP. S podobnými požadavky zatím prezident u žádného soudu neuspěl.

Wisconsinské úřady v pondělí potvrdily, že hlasování v prezidentských volbách zde vyhrál kandidát Demokratické strany Joe Biden, a to o více než 20 000 hlasů, což odpovídá asi šesti desetinám procentního bodu. Oficiálním vyhlášením výsledků se rozběhla pětidenní lhůta, v níž je ještě kandidáti mohou napadat. Trump už předtím avizoval, že z jeho strany přijde žaloba.

Wisconsinský nejvyšší soud dnes potvrdil, že podání obdržel, avšak neuvedl, zda se záležitostí bude podrobněji zabývat. Soud podle AP zároveň zvažuje, zda přijme dvě další stížnosti požadující diskvalifikaci některých hlasů z prezidentské volby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy