Myslivec na Bruntálsku se střelil do ruky, strhl ho při honu pes

ČTK ČTK
26. 12. 2015 18:29
Sám sebe nešťastnou náhodou střelil do ruky devětatřicetiletý myslivec při honu na divočáky na Bruntálsku. Zbraň, kterou držel, vystřelila poté, co myslivce strhl k zemi jeho vlastní pes. "Vystřelený projektil muže zranil na levé ruce, kde mu způsobil tržnou ránu v oblasti předloktí a devastující poranění prstu," popsal mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Ladislav Lang. Neštěstí se stalo po 10:00 nedaleko Vajglova, části obce Břidličné. První pomoc zraněnému poskytli svědci, kteří také přivolali záchrannou službu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 30 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: Ekonomika , ČTK
před 35 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy