Myslivec na Bruntálsku se střelil do ruky, strhl ho při honu pes

ČTK ČTK
26. 12. 2015 18:29
Sám sebe nešťastnou náhodou střelil do ruky devětatřicetiletý myslivec při honu na divočáky na Bruntálsku. Zbraň, kterou držel, vystřelila poté, co myslivce strhl k zemi jeho vlastní pes. "Vystřelený projektil muže zranil na levé ruce, kde mu způsobil tržnou ránu v oblasti předloktí a devastující poranění prstu," popsal mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Ladislav Lang. Neštěstí se stalo po 10:00 nedaleko Vajglova, části obce Břidličné. První pomoc zraněnému poskytli svědci, kteří také přivolali záchrannou službu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 39 minutami

Ondrášek po neúspěchu v Konferenční lize skončil v FCSB

Český útočník Zdeněk Ondrášek podle rumunských médií předčasně skončil v týmu FCSB. Klub se s dvaatřicetiletým fotbalistou po neúspěchu v předkole Evropské konferenční ligy dohodl na ukončení smlouvy.

Ondrášek přišel do FCSB na konci června a od začátku čelil kritice výstředního majitele klubu Gigiho Becaliho. Osudným se sedminásobnému reprezentantovi stalo vyřazení ve druhém předkole EKL s Karagandou.

Klub se s bývalým hráčem Plzně, Českých Budějovic, Tromsö, Krakova nebo Dallasu dohodl na ukončení smlouvy s odstupným ve výši 80 tisíc eur (dva miliony korun). Ondrášek stihl za FCSB odehrát ve třech zápasech 110 minut.

před 42 minutami

Redfordův filmový festival Sundance bude jen pro naočkované

Americký festival nezávislých filmů Sundance budou smět v lednu 2022 navštívit jen naočkovaní. V úterý to oznámila ředitelka akce Tabitha Jacksonová. Divákům, filmařům ani dobrovolníkům již nebudou stačit negativní testy ani první dávka dvoudávkové vakcíny, pořadatelé hodlají vyžadovat certifikát o ukončeném očkování.

Festival, založený roku 1978 hercem Robertem Redfordem, se tradičně koná v městečku Park City. To leží v nadmořské výšce 2100 metrů zhruba 40 minut jízdy autem od Salt Lake City. Příští ročník je naplánován na 20. až 30. ledna. Podrobnosti ohledně toho, zda bude v kinech i přes povinné očkování nutné nosit respirátory, organizátoři teprve oznámí.

Zdroj: AP
Další zprávy