V lese na Lounsku byl zastřelen myslivec, podle policie šlo zřejmě o nedbalost

ČTK ČTK
26. 9. 2016 11:37
Střelnému zranění podlehl v noci na pondělí myslivec v lese ve vojenském prostoru Hradiště na Lounsku. "S transportem muže z nepřístupného terénu nedaleko Podbořanského Rohozce pomáhali karlovarští hasiči s terénní čtyřkolkou," řekl mluvčí hasičů Martin Kasal. K tragédii došlo, když byli otec se synem na lovu zvěře, policie věc šetří jako podezření na usmrcení z nedbalosti. Podle policejní mluvčí Kateřiny Böhmové dva myslivci, otec a syn, dohledávali na lovu postřelený kus spárkaté zvěře. "Při tom došlo ke střelnému poranění staršího muže, který zranění na místě podlehl. Okolnosti střelby jsou předmětem dalšího prověřování," dodala Böhmová. Za usmrcení z nedbalosti hrozí až šest let vězení.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 27 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: Ekonomika , ČTK
před 31 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy